rešerše webuGhostwriting

Jeden redaktor opisuje od druhého a samozřejmě i s chybami. Pokud někteří zahraniční novináři píší, že zemřelý divadelní dramatik Peter Shaffer byl i tvůrcem scénáře ke slavnému filmu o Mozartovi, je to snad pochopitelné. Skutečného autora scénáře, kterým byl v převážné míře český spisovatel Zdeněk Mahler, na západě prakticky nikdo nezná.

Číst celý článek ... ››
6.6.2016, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Max von der Grün

Po více než 40 letech vychází v češtině slavný německý román, připomínající útoky proto německým antifašistům v Sudetech mezi roky 1933 až 1945.

Číst celý článek ... ››
9.5.2016, ToSiPiš.cz: HOMESudety 1938Výzkum, analýzy

Křest knihy

Česko patří k nejvýrazněji nenábožensky orientovaným zemím na světě. Přesto jsme i u nás průběžně svědky veřejných křtů a mediálně propagovaných křtin. Snad jen skutečnost, že značný počet redaktorů neumí slovo křest skloňovat a dokola píší, že „proběhly křesty“ je určitým vodítkem, jak moc je jim pojem křest vlastně vzdálený.

Číst celý článek ... ››
1.3.2016, ToSiPiš.cz: HOMEMarketingový plánVýzkum, analýzy

Dva dopisy Pospíšilovi - Sudety 1938

Max von der Grün, mezinárodně uznávaný německý spisovatel a člen PEN klubu, vzpomíná na své dětství, které prožil na Tachovsku. – V pohnuté době třicátých let 20. století, kdy nacistická ideologie měnila dějiny i charakter lidí. Max von der Grün vzpomíná na pohnuté události té doby v autobiografickém románu Dva dopisy Pospischielovi, který v těchto dnech přichází na knihkupecké pulty.

Číst celý článek ... ››
15.1.2016, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Finding Your Roots – Hledání vašich kořenů

Americká televize PBS odmítla v rámci genealogického pořadu Hledání kořenů (Finding Your Roots) zveřejnit už natočený příběh rodu herce Bena Afflecka. Důvodem je záměrná manipulace tvůrců s údaji, dohledanými o jednom z předků americké herecké celebrity.

Číst celý článek ... ››
25.6.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Cikáni, cikorky a SSJČ

Pan mluvčí jistého českého soudu okomentoval fotografii Romů koupajících se veřejné kašně poznámkou: Cikórky, samý cikórky. Učinil tak příspěvkem do facebookové diskuze.

Číst celý článek ... ››
12.6.2015, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyVýzkum, analýzy

Partyzánský soud Lanškroun

Poválečný partyzánský soud v Lanškrouně probíhal na tamním náměstí ve dnech 17. a 18. května 1945. Nepříliš známá událost je zdokumentována na množství unikátních fotografií…

Číst celý článek ... ››
17.3.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Přemysl Pitter a první světová válka

Kniha Vojáku Vladimíre…, vydaná péčí nakladatelství NZB, posloužila jako důležitý zdroj pro jednu z přednášek na akreditovaném vzdělávacím programu Národního institutu pro další vzdělávání.

Číst celý článek ... ››
19.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Adolf Hitler a Ferdinand Peroutka

Veřejná debata k otázce, zda jsou intelektuálové schopni v krizových situacích selhat (o tom snad nikdo soudný nepochybuje), se v několika posledních dnech proměnila v hledání důkazů pro, nebo proti Peroutkovi v období okupace. Internetem začaly kolovat články z revue Přítomnost konce třicátých let, kdy ji Peroutka řídil. Doposud ale nezazněl naplno hlas samotného Ferdinanda Peroutky, který se k podobným obviněním vyjádřil už po válce, když mimo jiné napsal: „Vyloupněte z dvacetiletého díla novinářova dvacet úryvků, zbavte dvacet vět souvislosti, do níž byly zasazeny, zamlčte, co bylo předtím, a co bylo potom a uděláte přívržence agrárníků z muže, jenž proti nim bojoval […]“ – Ale pěkně popořádku…

Výrok „Hitler je gentleman“ proslavil už před válkou britský ministerský předseda Chamberlain. V roce 1942 použil údajně tentýž výrok (podle českého dobového tisku) americký geolog Bergmann. Už Gándhí ale Hitlera v roce 1939 prokazatelně oslovil slovy „Drahý příteli“. Překvapivé? Přečtěte si všechna data v souvislostech…

Číst celý článek ... ››
5.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Hejtman z Kopníku

S nedávným vydáním knihy Josefa Benoniho Příběhy ze starého Lanškrounska se (s odkazem na podtitul knihy Lanškrounský »hejtman z Kopníku«) začalo opět výrazněji skloňovat slovo „kopnikiáda“. Přečtěte si neznámé souvislosti v článku K zapomenuté historii slova kopnikiáda a kauzy hejtmana z Kopníku.

Číst celý článek ... ››
30.12.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníVýzkum, analýzy

Světová válka

Přesně před 100 lety začala první světová válka, matka katastrof 20. století. Na konci roku 1918 skončila jen zdánlivě. Formálně zastavená válka se koncem třicátých let znovu rozhořela naplno a nabrala ještě větší obrátky.

Číst celý článek ... ››
28.7.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníVýzkum, analýzy

SPAM

Pozor, pozor, Českem se šíří další vlna podvodných e-mailů. Jak vypadá podvodný e-mail tentokrát? E-mailová zpráva obsahuje výzvu k úhradě od společnosti, se kterou jste v minulosti možná vůbec nepřišli do styku. Přesto zní zpráva více než naléhavě.

Číst celý článek ... ››
30.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyVýzkum, analýzy

Trend pozvolného poklesu prodeje papírových tiskovin ve prospěch internetových portálů je už po několik let zřejmý. Lidé čtou noviny obecně méně, s časopisy to není o mnoho lepší. Co se děje?

Číst celý článek ... ››
15.12.2013, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyVýzkum, analýzy

Uvnitř článku naleznete redakčně zpracovanou tiskovou zprávu Svazu českých knihkupců a nakladatelů k českému knižnímu trhu 2012–2013. Materiál se opírá o dostupná statistická data a vlastní zkušenosti členů Svazu.

Číst celý článek ... ››
15.10.2013, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Jan Kameníček není jen generálním ředitelem HP Vaše literatura

Snad až příliš zdánlivě zbytečným dojmem působí navenek obálka knižního rozhovoru Jiřího Lojína s českým spisovatelem Janem Kameníčkem. Přitom se za ní skrývá kniha, která je cennou výpovědí o spisovatelském řemesle. Číst by ji měl každý, kdo se zajímá o tvůrčí psaní nebo moderní českou literaturu. Zdánlivé zbytečnosti vyšly před několika málo dny.

Recenze knihy | Jan Kameníček – Jiří Lojín: Zdánlivé zbytečnosti. Powerprint, Praha 2013, s. 190.

Číst celý článek ... ››
16.9.2013, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiVýzkum, analýzy

Časopis dTest

Po zveřejnění našeho článku dTest a mykotoxiny - Svijany nám tak nějak zhořkly, jsme zažili několik zajímavých diskuzí. Některé byly věcné, jiné (ze strany vyhraněných příznivců té či druhé strany mykotoxinového sporu) zbytečně emotivní. Časopis dTest je dobrý spotřebitelský nástroj, pokud ho správně používáte. Sami patříme mezi jeho dlouholeté odběratele. Jako kterýkoli jiný časopis má ale i dTest své limity. Pokusili jsme se zpracovat přehled důležitých faktorů, které může být praktické vzít v úvahu při jeho čtení.

Číst celý článek ... ››
9.9.2013, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyVýzkum, analýzy

Titulní stránka DTEST 2013-05

Před rokem jsme psali náš článek o zavádějícím nefiltrovaném Staropramenu s mrtvými kvasnicemi a letos tu máme pivní událost ještě choulostivější.

Číst celý článek ... ››
7.6.2013, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Prodejní tahák KFC

V uplynulých měsících jsme pracovali na několika projektech zaměřených na marketing research. Takový marketingový průzkum trhu má například za cíl sbírat informace o zákaznících a konkurenčních obchodech (vůči našim klientům). Vedle sběru a třídění balíku relevantních dat je to ale pokaždé taky příležitost pro odhalení nejrůznějších marketingových špílců. Roztodivné nápisy v zákulisí českých obchodů nezklamaly ani tentokrát…

Číst celý článek ... ››
26.5.2013, ToSiPiš.cz: HOMEInternetový marketingVýzkum, analýzy

Genealogický dokumentární pořad
Titulní znělka pořadu České televize

Minulý týden se on-line reprízou posledního pokračování uzavřel 13dílný dokumentární genealogický seriál České televize Tajemství rodu, licencovaný BBC, respektive společností Wall to Wall Ltd., a inspirovaný jejich úspěšnou televizní řadou Who Do You Think You Are?. Co česká verze přinesla, a co naopak postrádala?

Číst celý článek ... ››
21.4.2013, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Sociální spamová hláška

Elektronickou poštou se šíří další nebezpečný spam. Snaží se působit dojmem, že je určen pouze tobě. Kdosi neznámý jako by se tě snažil dobrácky upozornit.

Číst celý článek ... ››
28.3.2013, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Pátrání po Sugar Manovi je mimořádně pozitivním příběhem z negativní doby. Je to o příběh o americkém hudebníkovi, který byl v Jihoafrické republice slavnější než Rolling Stones a Elvis Presley dohromady. Ale nevěděl o tom. Když to pak ve svých 56 letech zjistil, zůstal stejně skromný a bezprostřední, jakým byl po celý život. Pátrání po Sugar Manovi je filmem, který stojí za to vidět.

Film Hledání Sugar Mana

Recenze filmu | Pátrání po Sugar Manovi / Searching for Sugar Man. Režie: Malik Bendjelloul. Hudba: Sixto Rodriguez. České titulky. Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 minut.

Číst celý článek ... ››
16.3.2013, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Nigerijský dopis od Google

Americký podnikatel Lawrence Page, který na podzim roku 1998 spolu se svým spolužákem Sergeyem Brinem založil společnost Google Inc., mi dnes ráno poslal e-mail. – Tedy alespoň se ta zpráva tak tváří. Prý jsem něco vyhrál, nebo vyhraju a kdesi soci…

Číst celý článek ... ››
19.2.2013, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Vynikající vizuální podívaná nabízející strhující zážitek v kulisách českého velkoměsta začátku padesátých let 20. století. Kriminální zápletka z doby velkých politických procesů a měnové reformy. Zdánlivě triviální prvorepubliková vloupačka se postupně ztrácí ve složité hře komunistické kontrarozvědky, sovětských poradců a mezinárodní politiky. Takový je český kriminální thriller Ve stínu.

Recenze filmu | Ve stínu / In the Shadow. Režie: David Ondříček. Hudba: Jan P. Muchow, Michal Novinski. Scénář: Marek Epstein. Kamera: Adam Sikora. Hrají: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík a další. Česko / Slovensko / Polsko, 2012, 101 minut.

Číst celý článek ... ››
17.12.2012, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Česká televize na svém druhém kanálu včera odvysílala nový dokument Pátá čtvrť: zmizelé město pražské. Navzdory názvu však hlavním tématem pořadu nebylo bývalé pražské ghetto. Těžištěm filmu jsou vzpomínky na dětství v letech 1953–1960, jak ho dílem v Josefově a dílem Na Františku prožil spisovatel a scénárista David Jan Novotný (* 1947). Ten je také, jako zástupce generace kluků zaživších konec původní Páté čtvrti, průvodcem celého dokumentu.

Stará Praha před asanací

Recenze filmu | Pátá čtvrť: zmizelé město pražské. Režie: Josef Císařovský. ČR, 2011, 56 minut

Číst celý článek ... ››
29.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaVýzkum, analýzy

Hovoří se v poslední době o konci tištěných médií. Nevěříme, že k němu dojde v nejbližších letech, pokud vůbec někdy. Přesný vývoj dnes samozřejmě nedokáže předpovědět nikdo z lidí, nicméně určité poučení si můžeme vzít z historie.

Číst celý článek ... ››
5.11.2011, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Po velkém úspěchu vychází v rozšířeném vydání kniha Mýtus zvaný Stínadla, která je celá věnovaná stínadelské historii, dění v uličkách a klubu Rychlé šípy. První vydání bylo rozebráno včetně několika dotisků. Nyní vychází druhé vydání, doplněné a navíc rozšířené o 14 stran velice zajímavého textu a fotografií. Cena se nijak nezvýšila.

obálka nové knihy o Stínadlech     Obsah knihy Mýtus zvaný Stínadla

Procitnutí
Život a četba – věčná inspirace
Čtenářské kluby a Rychlé šípy
Malý stínadelský bedekr
Kde jsou, nebo nejsou Stínadla?
Kluci ve městě
Vontové, Františkáni a Petráci
Vojtěch Vont, Ota Losna a další jména
Ježek v kleci
Létající kolo
Žlutý kvítek a Večer světel
Postvontská hnutí
Foglarovi napodobitelé
Kult a nenaplněné ideály
Quo vadis?

Číst celý článek ... ››
19.10.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

Znáte Jabouda? Je to živel. Nyní už je v důchodu, ale dokáže nádherně vzpomínat na své dětství a mládí, které prožíval v Praze ve čtyřicátých a padesátých letech 20. století. Byly to roky jeho dětství i dospívání a zároveň důležité historické okamžiky.

Jaboudova kniha o mládí v Praze 50 let 20. století

Jeho knihu Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky – Dětství a mládí v Praze padesátých let si určitě rádi přečtete. Kniha obsahuje několik starších, výrazně přepracovaných a upřesněných vzpomínek, jejichž části Jaboud již v minulosti publikoval v periodických médiích. Některé texty a rovněž dobové fotografie jsou v knize naopak publikovány úplně poprvé.

Číst celý článek ... ››
11.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEPraha, komunismusVýzkum, analýzy

skautský spisovatel Miloš Zapletal
Miloš Zapletal – Zet. Foto: Knihkupectví a antikvariát J. Fryče

Na podnět Fryčova knihkupectví v Liberci (mezi knihofily značně proslulého) proběhl 16. června v prostorách knihkupectví zajímavý literární večer. Záštitu nad ním přijal skautský činovník a spisovatel Miloš Zapletal. Jeho hosty byli: nakladatel a editor Zdeněk Bauer, literární odborník Jiří Janáček a dětský psycholog Vladimír Píša. Předmětem zájmu besedy byl nakonec nejen Jaroslav Foglar a jeho díla, ale i směřování současné společnosti.

Číst celý článek ... ››
18.6.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

Každý čtvrtek uvádí Český rozhlas pořad Knižní kurýr, který připravuje a posluchače pořadem provází PhDr. Petr Hanuška. Je to pořad pro příznivce literatury.

Zdeněk Bauer

Informuje o knižních novinkách, zajímá se o ediční plány nakladatelství, příjemné slovo prokládá příjemnou hudbou. Sedmnáctý březnový den byl hostem jeho pořadu editor nakladatelství NZB, který posluchačům stručně přiblížil historii nakladatelství a nastínil nejbližší ediční plány. Přepis rozhovoru se vám otevře rozkliknutím článku.

Číst celý článek ... ››
17.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEMalonákladový tiskVýzkum, analýzy

logo deníku Lidové noviny

V dnešních Lidových novinách vyšla pod názvem „Kde se vzala Stínadla? Na místě bývalého popraviště, líčí kniha“ obsáhlá pozitivní recenze na knihu Miloše Dvorského Mýtus zvaný Stínadla, kterou nedávno vydalo nakladatelství NZB. Autorem recenze je uznávaný český literát Jáchym Topol.

Číst celý článek ... ››
2.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

pátrání po rodinných předcích v rodokmenech

Máte rádi poutavé rodinné legendy a hledání odpovědí, co je na nich pravdy? A co genealogie? Zajímají vás rodinné rodokmeny a vzájemné vazby mezi příbuznými? Nebo se snad dokonce snažíte sestavit svůj vlastní rodokmen? Pátráte po ztracených nebo zemřelých příbuzných? Pak je tento článek právě pro vás.

Číst celý článek ... ››
21.2.2011, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

televizní pořad Knižní svět a prezentace knihy Stínadla

V magazínu České televize Knižní svět z 12. února 2011 byla se zájmem prezentována kniha Miloše Dvorského Mýtus zvaný Stínadla. Knihu vydalo nakladatelství NZB.

Číst celý článek ... ››
14.2.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy
Ing. Zdeněk Janovec z Powerprint s.r.o. V Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích proběhl včera odpoledne odborný seminář zaměřený na problematiku elektronických knih.

Řeč však byla nejen o nich. Samozřejmě, že prezentována byla celá řada elektronických čtecích zařízení, hovořilo se o výhodách i limitech elektronických knih. Ke slovu se ale dostal i malonákladový tisk.

Vlevo: Ing. Zdeněk Janovec z Powerprint s.r.o. při prezentaci případové studie
Číst celý článek ... ››
9.2.2011, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

„Chci napsat hru o umělé inteligenci, která ovládne a téměř zničí lidstvo, ale nevím jak mám ty umělé dělníky nazvat," svěřil se před více než devadesáti lety svému bratru Josefovi mladý spisovatel Karel Čapek. „Řekl bych jim laboři, ale připadá mně to nějak papírové.“

mechanický humanoidní robot v reklamě Philips
Robot si rychle našel místo v reklamě. – Jako například v této z roku 1937 na výrobky značky Philips.[1]

Číst celý článek ... ››
2.2.2011, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

stínadelští Vontové se hlásí o slovo

Kniha Mýtus zvanou Stínadla, kterou nedávno vydalo nakladatelství NZB, vyvolala veliký zájem mezi příznivci díla spisovalete Jaroslava Foglara, mezi skauty, pamětníky i mezi některými postvonty. Právě novodobou historii organizace Vontů totiž kniha Miloše Dvorského jako vůbec první publikace popisuje. Navíc celá Stínadla popisuje velice čtivě, seriózně a obsáhle. Co tedy o knize soudí novodobí „Vontové“? Ukázka níže pochází z jejich facebookové komunikace...

Číst celý článek ... ››
31.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaVýzkum, analýzy

Tajemná Stínadla a Jaroslav Foglar ve skutečnosti

Na přelomu let 1940–1941 představil spisovatel Jaroslav Foglar českým čtenářům vůbec poprvé románová Stínadla, starou a tajemnou městskou čtvrť, plnou úzkých křivolakých uliček a potemnělých zákoutí. Chlapci, kteří ve čtvrti žijí, si říkají Vontové a udržují mezi sebou různé tajné rituály. Rychlé šípy, legendární klub pěti pražských chlapců, se do Stínadel opakovaně vydávaly, aby v nich pátraly po místních tajemstvích.

Číst celý článek ... ››
12.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

rukopis nejstarší známé básně Jaroslava Foglara

Na webu Vontové.org byla zveřejněna slovní hříčka, která byla donedávna považována za mladický text Jaroslava Foglara. Pracovně byla pojmenována jako Biograf. Původní rukopis, který byl nedávno objeven v Památníku národního písemnictví, žádný nadpis ani název nemá. Jde však o velice zajímavý foglarovský dokument. Rukopis básně (či spíš veselé říkanky) pochází z roku 1921 a mladý Slávek Foglar skrze ni působí úplně jinak, než jak jsme na něj zvyklí z pozdějších let. Je tomu tak ale doopravdy?

Číst celý článek ... ››
17.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

Národní třída, knihkupectví Academiavýloha knihkupectví Academia

Abychom uspokojili aktuální poptávku po úspěšných titulech knižního nakladatelství NZB, dodáváme v těchto dnech na tuzemský knižní trh dotisky našich faktografických publikací. Na přiložených fotografiích můžete vidět naši knihu „Vojáku Vladimíre..." ve výloze prestižního pražského knihkupectví Academia. Ve svazku jsou představeny doposud neznámé texty, jejichž adresátem, nebo odesilatelem byl spisovatel Karel Čapek.

Číst celý článek ... ››
6.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

ukázka 3D projekce projektu zahrady

Využijte zimní období. Zahradní architekt na jaro připraví projekt, v němž promyslí účelné uspořádání zahradních květin a dřevin ve vaší zahradě. Neváhejte a využijte výhodné nabídky pro včasné vytvoření projektu vaší zahrady!

Číst celý článek ... ››
1.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEZahradnické službyVýzkum, analýzy

L. N. Tolstoj se svým tajemníkem

Byly s ním pochovány i jeho ideály o neprotivení se zlému a o lásce k bližnímu?

Číst celý článek ... ››
30.11.2010, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

průzkum veřejného mínění - graf

Pro stabilního pražského klienta jsme v uplynulých dnech zpracovali průzkum veřejného mínění, zaměřený na občany z pražské čtvrti Vinohrady. Cílem průzkumu bylo dílčí formou dodatečně ověřit některé závěry, které obsahuje již připravený podnikatelský plán.

Číst celý článek ... ››
14.11.2010, ToSiPiš.cz: HOMEVýzkum veřejného míněníVýzkum, analýzy

odborná analýza

Pro zavedenou pražskou advokátní kancelář jsme na klíč realizovali odbornou analýzu se zaměřením na zpracování soudních dokumentů.

Číst celý článek ... ››
17.10.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

ruský společenský magazín – titulní stránka

Redakce uznávaného ruského společenského magazínu nás požádala o konzultace týkající se realitního trhu v České republice.

Číst celý článek ... ››
30.8.2010, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

monitoring médií abcRedakce.cz

Chcete vědět, co se v českém tisku psalo o vámi sledovaném tématu v uplynulých deseti letech? Nabízíme vám retrospektivní rešerši za ultralidovou cenu. To, co běžně stojí šest, patnáct i třicet tisíc, vám nabízíme za akční cenu od 999 Kč. Pro velký zájem akci prodlužujeme. Nabídka platí do odvolání.

Číst celý článek ... ››
17.5.2010, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíVýzkum, analýzy

odborná analýza

Dokončili jsme zakázku, jejímž účelem bylo shromáždit a vyhodnotit data k problematice zaměstnanosti absolventů středních škol na území České republiky. Výstupem byl ucelený dokument, který obsahoval výstup rešerše, analytickou část a finální resumé.

Číst celý článek ... ››
1.3.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

Ilustrační obrázek normostrany

V následujícím textu navážeme na náš nedávný článek zpřehledňující rozsah jedné normostrany. Při stanovení rozsahu normostrany platí jedna důležitá výjimka.

Číst celý článek ... ››
25.2.2010, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyVýzkum, analýzy

Normostrana a počet slov v MS Word

Normostrana (zkráceně NS) je standardizovaná strana textu. V literárním světě, žurnalistice a reklamním průmyslu slouží počítání dle normostran jako základ pro výpočet odměny pro autory, ghostwritery, copywritery, korektory, překladatele, novináře či editory. Jak velká je tedy normostrana? A čím se měří?

Číst celý článek ... ››
21.1.2010, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyVýzkum, analýzy

cover knihy Karel Čapek

Nově objevené a dlouho ztracené čapkovské texty vycházejí knižně 70 let po smrti uznávaného spisovatele. Karel Čapek, Jindřich Groag, otázky svědomí a směřování moderní civilizace.

Číst celý článek ... ››
30.12.2009, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

Logo ICSS

V těchto týdnech se podílíme na přípravě vzdělávacího projektu Illinois Council of Social Studies, jehož účelem je shromáždit údaje o životě vězňů v nacistických koncentračních táborech a zhodnotit vliv jejich sociálního, kulturního a občanského zázemí na průběh věznění jednotlivých osob. Výsledkem šetření jsou praktické závěry a návody pro jednání mladých studentů v dnešním multikulturně, sociálně a občansky složitém světě.

Číst celý článek ... ››
2.9.2009, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Den D – koláž
Koláž vytvořena s využitím fotografie České televize.

Pro privátního klienta připravujeme dokumentaci k české verzi reality show Dragon's Den, kterou Česká televize vysílá pod názvem Den D v licenci Sony Pictures Television International.

Číst celý článek ... ››
17.4.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

investiční poradenství

Co by případný zájemce o nákup historické nemovitosti neměl postrádat? Co by mu nemělo chybět a na co by neměl zapomínat? Je možné při získávání peněz na údržbu objektu využít nějaké dotace? – To jsou jen některé z otázek, které byly provozovatelům databáze HistorickéNemovitosti.cz položeny v závěrečné části rozhovoru, který byl publikován v life stylovém magazínu Dream Life. Přečtěte si, jak jsme odpověděli.

Číst celý článek ... ››
16.4.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

Zdeněk Bauer

Jak ovlivnil projekt HistorickéNemovitosti.cz dramaturgy České televize si můžete domyslet v další části rozhovoru, který naši zástupci poskytli life stylovému on-line magazínu Dream Life. Dozvíte se rovněž, s čím by měl počítat případný investor, který hodlá investovat ho historické nemovitosti.

Číst celý článek ... ››
4.4.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

Prezentace historických nemovitostí

Jako provozovatelé unikátní databáze historických nemovitostí HistorickéNemovitosti.cz jsme byli požádáni o obsáhlý rozhovor pro life stylový on-line magazín Dream Life. Díky tomu, že náš tým disponuje nejen zběhlými dokumentaristy a rešeršéry, ale i konzultanty pro business projekty a dotace, byla část rozhovoru vedena i tímto směrem.

Číst celý článek ... ››
30.3.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

Důležité upozornění pro všechny vlastníky pevných disků Seagate Barracuda a Maxtor DiamondMax

Pokud vlastníte nebo užíváte určité modely pevných disků Seagate nebo Maxtor s rozhraním SATA, existuje poměrně značná pravděpodobnost poškození nebo dokonce ztráty dat uložených na těchto discích. K haváriím uvedených disků dochází v masovém měřítku celosvětově již od poloviny roku 2008, avšak mnoho uživatelů osobních počítačů ani správců sítí ještě vůbec netuší, jak vysoce jsou ohrožena jejich data. Problém, který se týká desktopových i serverových pevných disků Seagate a Maxtor s rozhraním SATA, způsobuje závažná chyba v mikrokódu firmware dotčených disků.

Číst celý článek ... ››
3.3.2009, ToSiPiš.cz: HOMEMedia SolutionsVýzkum, analýzy

logo a obsah literárního periodika TVAR

Redakci literárního obtýdeníku TVAR zaujal náš projekt zveřejnit některé čapkovské texty, které doposud nezná laická ani odborná veřejnost. Vyjádření, které jsme redaktorům poskytli, jste si mohli přečíst v prvním únorovém vydání TVARu, v rubrice Jedna otázka pro...

Číst celý článek ... ››
6.2.2009, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

Portálu BusinessInfo.cz, jemuž formou subdodávek poskytujeme redakční služby, se dostalo dalšího vznešeného ocenění. Místopředseda Evropské komise Günter Verheugen se v souvislosti s redakčními službami BI vyjádřil: „Česká republika by mohla sloužit za příklad ostatním.“ Jsme rádi, že se můžeme podílet na takto oceňované využitelnosti portálu.

Číst celý článek ... ››
8.12.2008, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíVýzkum, analýzy

odborná analýza

Pro našeho významného klienta z prostředí státní správy v těchto dnech dokončujeme rozsáhlý analytický projekt evaluace středních a vyšších odborných škol.

Číst celý článek ... ››
3.12.2008, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyVýzkum, analýzy

S radostí oznamujeme spuštění webu a registrace na 3D animation workshops, kterým zajišťujeme mediální servis. Hlavním záměrem workshopů je podpořit rozvoj moderních forem animace a jejich využití. Více se můžete dočíst v tiskových zprávách, které jsme vytvořili a publikovali.

Číst celý článek ... ››
10.10.2008, ToSiPiš.cz: HOMEMedia SolutionsVýzkum, analýzy

třetí česká kniha o SEO

Neuplynul ještě ani půlrok od vydání knihy SEO – Search Engine Optimization a na českém knižním trhu se objevila další příručka pro optimalizaci webových stránek, tentokrát z pera českého autora. Pominu-li podobně nabubřelý a nepravdivý reklamní slogan, který provázel již konkurenční titul z počátku tohoto roku (v tomto druhém případě zní „Vychází první český průvodce SEO – optimalizací stránek pro vyhledávače!“), nelze knize Michal Kubíčka vytknout téměř nic!

Číst celý článek ... ››
30.7.2008, ToSiPiš.cz: HOMESEO optimalizaceVýzkum, analýzy

busta koně

Podívejte se na ostrý provoz videa pro e-learning SSCHK, který byl právě spuštěn. Scény, v nichž kromě Daniela Touška účinkuje především herečka Jitka Čvančarová, vznikaly ve spolupráci s profesionálním studiem v pražských Hlubočepech.

Číst celý článek ... ››
8.7.2008, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyVýzkum, analýzy

druhá česká kniha o SEO

Následující recenze bude patřit novince na českém knižním trhu, knize SEO – Search Engine Optimization. Publikaci amerických autorek Jennifer Grappone a Gradivy Couzin vydalo specializované IT nakladatelství Zoner Press, respektive ZONER software, s. r. o., které pod brandem Zoner Press vydává IT literaturu.

Číst celý článek ... ››
3.5.2008, ToSiPiš.cz: HOMESEO optimalizaceVýzkum, analýzy

Ojedinělý novátorský počin zaměřený na chov koní, nabízí moderní způsob výuky.

busta koně

Vzdělávací projekt HIPOS je unikátní elektronický vzdělávací program, jehož cílem je poskytnout specializovanou výuku laickým i odborným pracovníkům z oblasti chovu a testace koní. Kurzy připravené pro jednotlivé pracovní pozice jsou připraveny s důrazem zvýšení kvalifikace a zlepšení praktických dovedností jednotlivých studujících.

Číst celý článek ... ››
20.3.2008, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníVýzkum, analýzy