rešerše webukniha Česká Kanada

Nové, doplněné vydání úspěšného turistického průvodce
PRÁVĚ VYŠLO. S nákupem neváhejte…

Číst celý článek ... ››
23.5.2016, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Herbert Lom

Herbert Lom ve své filmové premiéře. Režie: Vladimír Slavínský; předloha: Maryna Radoměrská (kniha); kamera: Jan Roth; obsazení: Gustav Hilmar, Helena Bušová, Věra Ferbasová, Amalie Faltysová, Eva Vrchlická st., Vilém Pfeiffer, Jan W. Speerger, Zdeněk Hora, Herbert Lom, Ella Nollová, Běla Tringlerová, Raoul Schránil, Jan Černý, Vladimír Smíchovský, Frank Rose-Růžička, Marie Ježková, Alois Peterka, Marie Přikrylová, Josef Kotalík, Václav Mlčkovský, Karel Postranecký, Elsa Vetešníková, Fanča Foltová, Jarmila Zezulková.

Číst celý článek ... ››
15.2.2016, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Vodácký den na Botiči

Kdo dnešní neděli v Praze 2, 4 či 10 procházel kolem říčky Botiče, byl asi notně překvapen. Jinak suché koryto s tenkým proužkem vody se dnes totiž zalilo vodou do výšky jednoho i dvou metrů. S koncem vodácké sezóny se v neděli dne 18. října 2015 konalo již tradiční sjíždění pražského potoka, respektive říčky Botiče, sjezd zvaný Rio Botičo. Jako již každoročně, pořádá jeho hromadné splutí Kotva Braník.

Číst celý článek ... ››
18.10.2015, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Plavky na obličej

Pokud během léta plánujete cestu do Číny a snad dokonce na pobřeží města Qingdao (ve východní provincii Šan-tung), nelekejte se, až půjdete na pláž. Většina místních lidí zde totiž podlehla novému trendu – plavkám na obličej.

Číst celý článek ... ››
30.6.2015, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Landštejn a Česká Kanada

Před několika dny vyšel tiskem unikátní praktický turistický průvodce pro oblast České Kanady, Slavonic a Slavonicka. Dozvíte se v něm řadu zcela neznámých informací o historii a krásách regionu. Kniha vám zároveň poslouží jako praktický průvodce pro dovolenou a turistické výlety.

Číst celý článek ... ››
4.8.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyPříroda, cestování

Co potřebujete k tomu, abyste někoho mohli zachránit nebo mu pomoci? V prvé řadě příležitost. Pak také ochotu nasadit své síly a prostředky. A konečně musíte mít také chladnou hlavu, abyste našli způsob, který dotyčnému pomůže, ale vás neohrozí. Nabízíme vám několik dojímavých lekcí obětavosti, protože o pomoci lidem i zvířatům stojí za to přemýšlet (byť v některých případech třeba opravdu není možná). Jinak nás totiž lhostejnost většinového okolí převálcuje.

Číst celý článek ... ››
8.1.2014, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Ubytování Slavonice a Česká Kanada

Dobrý den, jmenuji se Markéta Neradová a ráda bych Vás pozvala na dovolenou nebo prodloužený víkend. Kam? Nabízíme cenově přijatelné ubytování v centru historického města Slavonice nebo v malebném prostředí kraje známého jako Česká Kanada. Kde to je? Podívejte se, čím je náš kraj jedinečný a určitě přijeďte!

Číst celý článek ... ››
23.7.2013, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování

Kon-Tiki

Dobrodružný snímek mapuje známou plavbu Thora Heyerdahla, kterou v roce 1947 uskutečnil z Peru do Polynésie. Barevná rekonstrukce s kvalitním hereckým obsazením dává legendární výpravě nový rozměr.

Číst celý článek ... ››
24.3.2013, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPříroda, cestování
13.12.2012, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

Na jedno z nejodlehlejších míst světa na nekonečné arktické pláně zamíří další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Arktida 3D. V hlavních rolích dokumentárního dobrodružství se představí lední medvědice a její dvě sedmiměsíční medvíďata, kteří každý den bojují o přežití v zemi věčného sněhu a ledu, jenž se stále více zmenšuje a mění působením civilizace a změn klimatu. Polární výprava v kině IMAX Arktida 3D nabízí vedle pohledu na jedinečné místo na Zemi i příběh lásky, rodiny a naděje. – Oficiální text distributora

přírodopisný film

Recenze filmu | Arktida 3D / To the Arctic 3D. Režie: Greg MacGillivray. Hudba: Paul McCartney. Český dabing: Zlata Adamovská aj. USA, 2012, 40 minut

Číst celý článek ... ››
1.12.2012, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

V australské zvířecí nemocnici Taronga Wildlife Hospital nedávno přijali do péče 40denní mládě ježury australské, které někdo našel opuštěné na pobřeží Nového Jižního Walesu. Chovatelé se museli vypořádat s neobvyklým způsobem krmení.

Číst celý článek ... ››
28.10.2012, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

australská aditiva pro zimní provoz
Zdroj fotografie: © Reuters, 2012

Katoomba, 12. 10. 2012 – Nečekané sněhové závěje asi 120 kilometrů západně od australského Sydney. Video najdete níže.

Číst celý článek ... ››
14.10.2012, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do CNG a LPGPříroda, cestování

Koala medvídkovitý (medvídek koala) patří k maskotům Austrálie. Podívejte, jak si zvědavý koala koncem letošního srpna v australském státě Queensland stopnul jedno z vodáckých plavidel, které plulo kolem něho.

Číst celý článek ... ››
30.8.2012, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

Tým Google Street View dokončil svou „skenovací misi“ po Amazonii. S tříkolkou Street View, která snímala i ulice Starého města v Praze, projel na člunu část řeky Rio Negro poblíž města Manaus.

Číst celý článek ... ››
18.4.2012, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíPříroda, cestování
15.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyPříroda, cestování

Plch není myš, ale laikům jako myš určitě připadá. Už jste někdy viděli, jak plh během zimního spánku chrupká?

Číst celý článek ... ››
3.2.2012, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

Dne 8. prosince 2011 se David Attenborough, slavný přírodovědec a autor mnoha pořadů o přírodě, zřejmě naposledy objevil v některém z nově natočených pořadů televize BBC. Jako rozloučení připravila BBC sestřih Attenboroughových pořadů, který podbarvila novou verzí slavné optimistické písně What a Wonderful World.

Číst celý článek ... ››
12.12.2011, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

Výstražné kužely používají hasiči pro zvýraznění označení místa mimořádné události. Jedná se o oranžové kužely různé výšky s horizontálními bílými pruhy, které můžou být vyvedeny i v reflexní úpravě. Hleďme, jak tyto kužely a plastové bóje vyhovují ke hraní ledním medvědům v pražské zoologické zahradě.

Číst celý článek ... ››
17.11.2011, ToSiPiš.cz: HOMEabcPřírody.czPříroda, cestování

Vltava se v Praze zase hemžila pestrobarevnými plavidly a lodičkami. Opět tu byla jedinečná příležitost sjet si řeku Vltavu přímo v centru Prahy.

sjezd Vltavy centrem Prahy

Možnost sednout do lodi a sjet si šlajsnu pár metrů od Karlova mostu, nastává jen jednou do roka, vždy 28. září, kdy probíhá tradiční akce „Napříč Prahou – přes tři jezy

Číst celý článek ... ››
29.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarPříroda, cestování

Zvedněte se od počítače a vyběhněte do okolní krajiny. Je úplně jedno, jestli bydlíte v centru velkoměsta, na okraji periferie, v malé obci či na samotě. Buďte vnímaví k okolní městské či přírodní krajině.

fotografie tří hrajících chlapců

Namalujte nám nebo vyfoťte místa ve svém okolí, která podle vás mají podobnou atmosféru jako Stínadla. Možná jsou to šedivá zákoutí, možná celé ulice, možná tajemná lampa v nočním šeru, možná list ginga, možná stará kaple za obcí...

Číst celý článek ... ››
9.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaPříroda, cestování

Uvažujete o nákupu domácího mazlíčka? Nebo se pořízení zvířátka dožadují vaše děti? Nejste si jisti, co příchod zvířátek do vaší domácnosti způsobí? Ptáte se, jak to bude fungovat a kdo je bude domácí mazlíčky venčit? Přečtěte si pravdivý příběh Jarmily Křížové, ať víte, do čeho jdete. Knihu přečtete jedním dechem!

kniha Jarmily Křížové o chovu domácích mazlíčků

Informace o knize: Jarmila Křížová: Do bytu psa nechci! A zlomit se nedám...

Číst celý článek ... ››
30.8.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníPříroda, cestování

Byl to mžik a v podstatě nic podstatného neznamenal. Můžu ale říct, že jsem ho viděl. Co? No přece automobil Google Maps, který pořizuje obrázky do Google Street View.

Automobil Google s fotoaparáty na pražském mostě

Místo: Praha, Most Legií, při cestě na oběd do Café Louvre
Čas: 26. srpna 2011, 11:23

Číst celý článek ... ››
27.8.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníPříroda, cestování

Máte pocit, že vás už nic nepřekvapí? Myslíte si, že jste na všechno připraveni?

Číst celý článek ... ››
21.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiPříroda, cestování

cestopis o Afghánistánu

Pozor, nová kniha o Afghánistánu. Proč stojí za to si ji koupit a jedním dechem přečíst? Koncem září 1996 se bojovníci hnutí Tálibán zmocnili afghánského města Kábul a ke zděšení světové veřejnosti veřejně popravili bývalého afghánského prezidenta Muhammada Nadžíbulláha. Nová kniha popisuje situaci v Afghánistánu na počátku 90. let. Sovětská armáda odešla, stáhli se i Američané. Do země se vplížila občanská válka. Napětí houstlo, přišla nová vlna radikalismu...

Číst celý článek ... ››
27.9.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAfghánistánPříroda, cestování

Život pro planetu zemi je souborem 365 podnětů jak v každodenních situacích páchat méně ekologických škod a být vůči našemu ekosystému vstřícnější. Některé podněty pro vás možná budou novinkou a můžete se je pokusit aplikovat doslova. Řadu dalších můžete chápat jako obecnou inspiraci proč na ekologii více myslet a nezůstávat vůči životnímu prostředí lhostejní.

Saugout - Ichbiah: Život pro planetu Zemi

Recenze knihy | Daniel Ichbiah – Noëlle Saugout: Život pro planetu Zemi. 365 podnětů pro každodenní ekologický život. Práh, Praha 2009, s. 439.

Číst celý článek ... ››
4.10.2009, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyPříroda, cestování
mladá šiška

Mladá šiška, rudá studem,
neví, co se to s ní děje.
Netuší, čím na ni mířím,
když přežije, pookřeje.

Číst celý článek ... ››
3.5.2009, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingPříroda, cestování