rešerše webuJesse Owens, vzpomíná Max von der Grün

„Rok 1936 byl olympijských her. Letní hry probíhaly v Berlíně, zimní v Garmisch-Partenkirchenu,“ vzpomíná na své dětství dnes uznávaný spisovatel Max von der Grün, žijící tehdy se svou matkou v Pavlově Studenci u Tachova…

Číst celý článek ... ››
1.8.2016, ToSiPiš.cz: HOMESudety 1938Osobní růst

Herbert Lom

Herbert Lom (inspektor Dreyfus) a jeho poslední československý film – Sherlock Holmes v pánském klubu aneb Komisař Dreyfus zasahuje (1992). Režie: Reif Oleg; scénář: Světla Hásková, Oleg Reif; výroba: Česká televize (Československo). TV komedie. Sponzor (product placement): noviny ANNONCE. Další účinkující: Svatopluk Beneš (Sherlock Holmes), Vladimír Dvořák (host), Petr Hapka (noblesní klavírista), Rudolf Hrušínský st. (host), Lubomír Lipský (předseda klubu), Jiří Lír (sluha), Jiří Patočka (sluha), Jiří Sovák (host), Jiří Suchý (host), Zdeněk Svěrák (host), Dagmar Veškrnová (Fan-servis).

Číst celý článek ... ››
25.5.2016, ToSiPiš.cz: HOMEHerbert LomOsobní růst

Herci Věra Ferbasová a Herbert Lom

Pozdější slavný herec vyrůstal v Praze. Jeho původní příjmení bylo Kuchačevich ze Schluderpacheru. Bratrancem Herberta Loma byl světoznámý biblista, kněz Jan Merell. Herbert Lom byl současně sledován komunistickou rozvědkou i americkými bezpečnostními agenturami…

Číst celý článek ... ››
9.2.2016, ToSiPiš.cz: HOMEHerbert LomOsobní růst

Herecká biografie Herberta Loma

Do knižní distribuce v těchto dnech přichází obsáhlá biografie česko-britského herce Herberta Loma, světově proslulého rolí inspektora Dreyfuse ve filmech o Růžovém panterovi.

Číst celý článek ... ››
9.1.2016, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní růst

Závěrečná konference RPTV
Ministr Jan Mládek a ministryně K. Valachová na závěrečné konferenci Roku průmyslu. Zdroj: SP ČR

Rok 2015 byl Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a dalšími partnerskými organizacemi vyhlášen Rokem průmyslu a technického vzdělávání. V rámci této celostátní kampaně byla Svazem průmyslu a dopravy během celého roku 2015 koordinována celá řada akcí, jejichž účelem bylo propagovat novou, moderní podobu průmyslu 21. století. Zdůrazňována měla být rozmanitost, inovativnost a společenská odpovědnost současných průmyslových oborů.

Číst celý článek ... ››
5.9.2015, ToSiPiš.cz: HOMEMediální servisOsobní růst

Samsung Galaxy Note

Píšete si pracovní poznámky do chytrého telefonu? Zápis přímo do mobilu má své výhody, zvlášť když ovládáte psaní perem po displeji. Problém může nastat při exportu do počítače, ve kterém chcete své poznámky dále upravovat. Následující postup je určen pro majitele Samsung Galaxy Note 3 a kompatibilních zařízení, kteří chtějí své poznámky z S NOTE exportovat do počítače (PC).

Číst celý článek ... ››
11.3.2015, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníOsobní růst

Samizdatové vydání

Zajímavý rozhovor vyšel před několika dny v internetovém Magazínu portálu Aktuálně.cz. Česká překladatelka Stanislava Pošustová-Menšíková v něm vzpomíná, za jakých okolností se kdysi seznámila s dílem J. R. R. Tolkiena a jak se prakticky náhodou stala klíčovou překladatelkou Tolkienových knih do češtiny. Obsah rozhovoru má zajímavý přesah. Tím spíše, když ho zkombinujeme s údaji uvedenými na jiných místech.

Číst celý článek ... ››
13.9.2014, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní růst

Copywriting

Pro Vlastu Vávrů a jeho obchod VaseCocky.cz jsme před časem dělali rozsáhlý copywriting pro nový e-shop s čočkami v české, německé i anglické mutaci. VaseCocky.cz jsou největším obchodem svého druhu nejen v České republice, ale dost možná i v celé střední Evropě.

Číst celý článek ... ››
10.2.2014, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingOsobní růst

Několik příjemných variací na poklid v úzkém rodinném kruhu, zdařilé žánrové obrázky z Březnice u Příbrami, ale také dlouhá sada studijních portrétů umělcovy vlastní hlavy. Takový otisk vám ve vaší vlastní hlavě zřejmě zanechá cenná výstava, věnovaná dlouhodobě opomíjenému impresionistovi Ludvíku Kubovi.

Ludvík Kuba

Recenze výstavy | Ludvík Kuba / Poslední impresionista. 29. 11. 2013–6. 4. 2014. Kurátorka výstavy Veronika Hulíková. Národní galerie. Salmovský palác – Hradčanské náměstí, Praha 1.

Číst celý článek ... ››
6.2.2014, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní růst

obrázek brýlí

Níže uvedený soubor deseti rad „pro pravého a úspěšného muže“ pochází z roku 1939. Pravidla napomáhající k úspěchu jsme tu sice měli už několikrát. I tento seznam je ale v něčem ojedinělý. Budeme rádi, když vás bude inspirovat. Vytiskněte si ho a dejte na svůj psací stůl, abyste ho měli stále na očích.

Číst celý článek ... ››
13.7.2013, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní růst

Overview effect, neboli pocit přehledu

S koncem druhého kvartálu jsme uzavřeli dlouholetou spolupráci s několika spolupracovníky, s nimiž jsme po několik let spolupracovali na jednom velkém projektu. Kromě jiných forem loučení jsme na samém konci spolupráce každému ze spolupracovníků rozeslali seznam několika „rad“ do jejich dalšího života. Třeba zaujmou i vás…

Číst celý článek ... ››
15.6.2013, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyOsobní růst

Malý kluk utíká před bizonem
Zdroj: Today.com

Toto je amatérské video útoku amerického bizona na malého chlapce, jak ho zachytil jeden z turistů v Yellowstonském národním parku během letošního léta…

Číst celý článek ... ››
1.11.2012, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní růst

Spisovatel Jan Kameníček buduje pro čtenáře už přes dvě desetiletí svůj vlastní kafkovskou atmosférou prosycený virtuálně realistický svět. Ne jako kafkovský epigon, ale jako zdatný pokračovatel těch nejlepších kafkovských tradic. Tímto směrem jde i Kameníčkova nová sbírka Ikarovy monology, čtrnáct příběhů včetně úvodu a závěru, které můžete dílem prožít a dílem zaslechnout. Druhá varianta je pro čtenářský prožitek přirozenější.

Jan Kameníček - nová kniha   předešlá kniha Jana Kameníčka

Recenze knihy | Jan Kameníček: Ikarovy monology. Praha 2012, 125 s.

Číst celý článek ... ››
2.9.2012, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyOsobní růst

Centrálním námětem Ferrazziho knihy jsou mezilidské vztahy a networking (respektive vytváření sítě kontaktů). Je to kniha o budování pozice, nikoli však ve smyslu mocenském, ale ve smyslu vztahovém. Sami se můžete něco naučit. S Ferrazziho pomocí však zároveň něco dozvíte o budování propojených sociálních vazeb mezi mocnými ve vaší obci, ve vašem městě i mezi mocnými této planety. Přesto všechno je Ferrazziho kniha určena všem, kteří se vzájemné sociální vazby chtějí naučit vytvářet.

kniha Keith Ferrazzi - Nikdy nejez sám

Recenze knihy | Keith Ferrazzi – Tahl Raz: Nikdy nejez sám. Umění networkingu – jak budovat a rozvíjet pracovní vztahy. Jan Melvil, Brno 2010, s. 296.

Číst celý článek ... ››
30.8.2012, ToSiPiš.cz: HOMEMarketingový plánOsobní růst

Český spisovatel Jan Kameníček, literárními kritiky opěvovaný výrazný představitel tvůrců kafkovského typu, přichází na tuzemský knižní trh s novým titulem. Jeho název zní: Ikarovy monology. Proč? Nebo, od čeho je odvozen? Odpověď leží možná zčásti ukryta v proudu jednotlivých povídek, zčásti si na ni musí každý čtenář odpovědět sám.

spisovatel Jan Kameníček - nová kniha

Recenze knihy | Jan Kameníček: Ikarovy monology. Praha 2012, 125 s.

Číst celý článek ... ››
2.8.2012, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyOsobní růst

Recenze filmu | Železná lady / The Iron Lady. Režie: Phyllida Lloyd, hudba: Thomas Newman. Hlavní role: Meryl Streep. Velká Británie, 2011, 105 minut

Do začátku promítání zbývá něco málo před deset minut a do českokrumlovského kina Družba se pomalu začínají stahovat diváci. Vypadá to, že tu nakonec nebudeme sami. U vstupu stojící vysloužilý uvaděč s býčí šíjí, jakoby ale vypadl z nějakého ruského kinotěatru. A ještě ke všemu mi v mých téměř čtyřiceti tyká:

„S bundou tě dovnitř nepustim.“

Číst celý článek ... ››
15.4.2012, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíOsobní růst

Redaktor, editor a překladatel Miloš Zapletal (* 1930, skautskou přezdívkou ZET), patří k nejplodnějším a nejpopulárnějším českým literátům. (S Miloslavem Zapletalem, kdysi prezidentem soutěží Miss České republiky, nemá kromě podobného jména nic společného.)

sborník o životě Miloše Zapletala

Co musí podle Miloše umět ten, kdo chce psát texty?

Číst celý článek ... ››
19.7.2011, ToSiPiš.cz: HOMEGhostwritingOsobní růst

Pravdivý příběh o koktavém králi, který přemohl svou nervozitu a tím se naučil ovládnout dlouholetou vadu řeči. Po vynucených veřejných proslovech naplněných nepříjemnými rozpaky, se král naučil s vnitřním neklidem bojovat. V předvečer druhé světové války pak pronesl zásadní královskou řeč, která vyburcovala národ proti zoufalství.

Recenze filmu | Králova řeč / The King's Speech. Režie: Tom Hooper, hudba: Alexandre Desplat. Hrají: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Timothy Spall, Derek Jacobi, Michael Gambon a další. Velká Británie, 2010, 113 min

Číst celý článek ... ››
17.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyOsobní růst

americká super knihovnice
Americká super knihovnice. Zdroj: www.njlibraries.org

Ceny knih rostou, dohady o výši DPH na tiskoviny neustávají, knihovny přicházejí o návštěvníky, děti i dospělí méně čtou... Podívejte se ale, jak už několik let úspěšně propaguje služby veřejných knihoven americká New Jersey State Library (NJSL).

Číst celý článek ... ››
9.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyOsobní růst

Pozvánka na setkání Anomalia.eu 2009

Včera úspěšně skončilo letošní několikadenní setkání Storytelling a Maing of 3D Animation Projects, které pořádala platforma Anomalia.eu. Jste mladí tvůrci 3D animace nebo nekonzervativní producenti? Zajímají vás inovace a možnosti grafické komuniace se zaměřením na umění nebo komerci?

Číst celý článek ... ››
4.11.2009, ToSiPiš.cz: HOMEMediální servisOsobní růst

obrázek brýlí

A na výzvy některých uživatelů tu máme další soubor pravidel. Tentokrát jsem udělal výběr ze seznamu pravidel, který sestavil americký politik Donald Rumsfeld.

Číst celý článek ... ››
7.4.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíOsobní růst

obrázek brýlí

Máte rádi pravidla? Pochopitelně, jak která. Smysluplná pravidla však mohou být opravdu užitečná pro praktickou činnost. Promyšlená pravidla mohou inspirovat, motivovat a současně jim nechybí vtip. Níže uvedený seznam třnácti pravidel sestavil před lety pro potřeby své i svých podřízených generál americké armády Colin Powell.

Číst celý článek ... ››
2.12.2008, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíOsobní růst

obrázek brýlí

Často se nás ptáte, v čem spočívá práce autora kvalitních textů. Berte proto tento příspěvek jako drobné nahlédnutí do naší kuchyně. Sepsali jsme (a drobně aktualizovali) několik pravidel, která v roce 1946 ve svém článku Politics and the English Language navrhl Eric Arthur Blair, uznávaný novinář, esejista a spisovatel.

Číst celý článek ... ››
24.5.2008, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingOsobní růst

Dopis knihovníkům z roku 1938

„Byl jsem z rozhodujících míst úředních upozorněn, abych veškerému personálu městských knihoven důtklivě doporučil zásady vlídnosti, laskavosti a mírnosti jak ve styku s obecenstvem, tak i v osobním styku mezi zaměstnanci navzájem,“ postěžoval si počátkem roku 1938 vrchní knihovní rada Thon. Přečtete si, co si tehdy představovali pod pojmem „služba veřejnosti“...

Číst celý článek ... ››
24.3.2008, ToSiPiš.cz: HOMEMedia SolutionsOsobní růst

Nenápadná kniha, která vám připomene řadu nenápadných věcí a zasadí je do správného kontextu. Název knihy vychází z údajného tvrzení jistého vědce před cca 100 lety. Čmelák prý podle propočtů porušuje všechny aerodynamické zákony, a tudíž nemůže létat. Žádný čmelák na to zjevně nikdy nedbal. Všichni zástupci tohoto včelovitého hmyzu si po všechny lidské generace vesele létají dál, bez ohledu na jakékoli „vědecké“ výpočty. Stejným způsobem může podle Barryho Siskinda každý z nás používat svůj „zdravý rozum“. Pakliže tak budeme jednat, „vzlétneme“ v podmínkách, v nichž je to tradičně považováno za nemožné.

kniha Barry Siskind: Čmeláci přece nemohou létat

Recenze knihy | Barry Siskind: Čmeláci přece nemohou létat. Sedm strategií správného rozhodování a řešení problémů. Management Press, Praha 2003.

Číst celý článek ... ››
16.1.2008, ToSiPiš.cz: HOMEMarketingový plánOsobní růst