rešerše webu6.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do naftyAuto-Moto

kolona aut u zasněženého Národního divadla

Co se děje v dieselovém motoru během mrazu, to vám řekne každý motorista: V naftě se vlivem nízké teploty začnou srážet parafíny. Klidně projdou i čerpadlem, ale hned potom na filtru utvoří voskový koláč, přes který už palivo dál nepustí. Jezdit se pak dá jen s velkými obtížemi (ovšem chudák motor), nebo vůbec. Lidově se tomuto stavu nesprávně říká „mrznutí nafty“ nebo také „mramorování paliva“. Všichni ho znají, ale málokdo vám řekne, jak takovému promrznutí palivového potrubí u dieselových motorů zabránit. – S příchodem mrazů a kalamitního počasí myslete včas na péči o naftový motor.

Řešení přitom existuje. Pod značkou Flashlube lze už i na českém trhu zakoupit Winter Fuel Formula, speciální zimní příměs předního světového výrobce aditiv pro ochranu motoru. Winter Fuel Formula je svým způsobem jedinečný produkt. Nejenže brání tvorbě parafínu v naftě, ale má i řadu konkurenčních výhod. Je nehořlavý, nejedovatý a netoxický. Na rozdíl od mnoha jiných aditiv tedy neobsahuje žádné škodlivé látky, které by mohly poškodit motory nebo palivové soustavy.

Zimní aditivum likviduje naftový parafín

Flashlube Winter Fuel Formula likviduje parafín, který se v naftě vytváří během zimy a mrazu. Produkt je určen pro všechny typy naftových motorů, které jsou používány během zimního období. Je vhodný jak pro široké spektrum silničních vozidel (osobní, nákladní, autobusy, 4 x 4), zemědělské stroje (traktory, dieselová strojní zařízení) i vodní dopravu (plavidla na dieselový pohon). Flashlube Winter Fuel Formula zajišťuje snadnější startování v chladném počasí a snižuje riziko selhání motoru. Současně zlepšuje tepelnou stabilitu motoru.

zasněžené auta

Příměs je navržena tak, aby poskytla maximální ochranu v chladném počasí (do – 40 °C) pro dieselové motory s extrémně nízkým obsahem síry. Jak je u Flashlube zvykem, je i tato zimní přísada do nafty k dispozici v několika různě objemných obalech. Nejpopulárnější jsou balení 250 ml a 500 ml.

Jak se příměs používá? Výrobce doporučuje přidávat do palivové nádrže před tankováním v poměru 50 ml na 50 litrů. To znamená jeden litr Flashlube na 1.000 litrů dieselového paliva. V extrémních horských podmínkách je vhodné zvýšit poměr 100 ml na 50 litrů paliva.

Počasí v nejbližších týdnech bude mrazivé

Podle aktuálních předpovědí postupují na Čechy, Moravu a Slezsko další přívaly sněhu. Neváhejte a pořiďte si Flashlube Winter Fuel Formula za příznivé ceny. Další informace získáte na adrese http://www.ochranamotoru.cz/flash-lube-diesel-winter-formula-smes-pro-zimni-provoz-1-litr.php

Aktuální přehled počasí najdete v pravém menu portálu abcTuristiky.cz

›› Zpět