rešerše webu21.10.2010, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaAkce a události

hlavolam ježek v kleci na zdi domu

Dne 21. října 2010 uplynulo .......té výročí tragického úmrtí Jana Tleskače. Ve stejný den začala letos rozsáhlá Stínadelská soutěž, které se můžete zúčastnit i vy. Bez ohledu na věk, znalosti, pohlaví. Šanci má každý...

Jistě znáte a možná jste i četli trilogii stínadelských románů, které napsal známý spisovatel Jaroslav Foglar: Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří, Tajemství Velkého Vonta.

Románová Stínadla jsou fiktivní městská čtvrť. Klikaté staré uličky, průchody a plácky, tajemné zvuky a neodhalená tajemství. Kluci ze Stínadel si říkají Vontové, na znamení příslušnosti ke svému hnutí nosí žlutý špendlík a vůbec jsou samá tajná tradice. Tvoří uzavřený svět, ghetto beze zdí. Rychlé šípy, ale i Bratrstvo Kočičí pracky se snaží do tohoto tajuplného světa proniknout a přinášet zprávy pro mládežnické časopisy kluků a holek z Druhé strany. Ledacos teď můžete objevit i vy!

stará Praha - noční ulice ozářená romantickými lampami

Tisíce dětí si v uplynulých desetiletích kladly stále stejné otázky: Existovala pětice kluků, kteří si říkali Rychlé šípy? Existovala někde opravdová Stínadla? A pokud ano, kde? Nebo si to Jaroslav Foglar všechno tak dokonale vymyslel? A co ježek v kleci a žlutý kvítek? ... A co na to Jan Tleskač?

Zúčastněte se dovednostní a znalostní Stínadelské soutěže

Nepostávejte stranou; hrajte s námi! Nic víc není třeba. V soutěžní rubrice webu www.Vontove.org si vyberte úkoly nebo otázky, které vás zaujmou a pošlete své výsledky Vontské radě. Vontove.org? Co to je? Možná doména vontské organizace... Vontové na internetu! Čekají na vás ještě zajímavá odhalení...

V průběhu soutěže, a také na jejím konci, vás čekají zajímavé tématické odměny. Jednotlivé odpovědi a splněné úkoly vyhodnocuje Vontská rada průběžně. Co všechno při tom hodnotí? Správné odpovědi, ale také dobré nápady a vaše tvůrčí schopnosti. Šanci má tedy každý.

›› Zpět