rešerše webu13.8.2010, ToSiPiš.cz: HOMEMedia SolutionsAuto-Moto

„Drahé billboardové kampaně jsme nahradili komunikací z očí do očí“, říká vedoucí českého zastoupení Flashlube. Letošní brněnský veletrh Autotec byl ve srovnání s předešlými ročníky plný změn. Vzhledem ke stávající hospodářské situaci jej organizátoři pro tento rok spojili s partnerským veletrhem Autosalon. I přes zajímavý několikadenní program si někteří vystavovatelé stěžovali na malý zájem a z jejich pohledu nízký počet návštěvníků.

Zcela jinou strategii zvolili zástupci českého zastoupení australských aditiv Flashlube. Postupovali v duchu hesla Tomáše Bati: „Z každého nedostatku pro sebe udělat výhodu.“ Okolnosti totiž nezměníte. Můžete však změnit sebe a svůj přístup. Díky menšímu počtu návštěvníků zely některé stánky vystavovatelů prázdnotou. Zástupci Flashlube však měli připraveno hned několik metod, díky nimž se okolo procházející návštěvníci veletrhu zastavovali u stánku Flashlube.

Vedoucí českého zastoupení Jaroslav Vomočil k tomu říká: „Mateřskou zemí našich aditiv je Austrálie, což je oproti uspěchané Evropě poměrně pohodová země. Zároveň však v žilách Flashlube koluje německá preciznost, protože u zrodu značky stál německý vědec Wolfgang Kluenner. V naší činnosti se snažíme spojovat oba dva tyto prvky."

Jak taková strategie vypadá, se mohli po celou dobu veletrhu přesvědčit všichni návštěvníci, kteří navštívili prezentaci servisní a garážové techniky v brněnské hale G1. Jaroslav Vomočil k tomu říká: „Pro dobrý dlouhodobý vztah se zákazníky je nezbytný kvalitní sortiment, ale také pečlivý a lidský servis. Ve Flashlube věříme - a praxe nám to potvrzuje -, že základem dobré komunikace se zákazníky není drahá reklama, ale osobní přístup. I v Brně jsme proto, oproti ostatním automobilovým prodejcům, nahradili drahé billboardové kampaně komunikací z očí do očí."

Výsledkem je více než jeden tisíc návštěvníků, s nimiž byl u stánku českého zastoupení Flashlube veden delší rozhovor na konkrétní téma. Každý devátý návštěvník stánku s aditivy a mazivy Flashlube si také zakoupil nějaký produkt. Flashlube tak na brněnském Autotecu 2010 jednoznačně bodoval.

Sledujte novinky a akce na stránkách www.OchranaMotoru.cz.

Veletrh Autotec si můžete prohlédnout také na výběru našich fotografií na abcRedakce's Channel.

Nejvíce na veletrhu bodoval Flashlube Diesel Conditioner. Mnohé návštěvníky zaujal právě tím, že je nehořlavý a nejedovatý, protože je vyroben synteticky. Díky tomu je šetrný k palivovému systému, šetří přírodu i vaše peníze. Pro bližší informace kontaktujte autorizovaného dovozce Flashlube pro ČR.

›› Zpět