rešerše webu17.5.2010, ToSiPiš.cz: HOMEMotorová aditivaAuto-Moto

logo Autotec

Od 4. do 10. června 2010 bude Brno patřit milovníkům automobilismu

Tradiční výstavy AUTOTEC i AUTOSALON BRNO mají své stálé návštěvníky. Každý rok je navíc navštíví i mnoho nových návštěvníků. V letošním roce přesto dochází k výrazné změně. Na brněnském výstavišti totiž dojde ke spojení dvou tradičních veletrhů, takže AUTOTEC i AUTOSALON BRNO budou probíhat souběžně. Důvody osvětluje Jana Hraběová, která zastupuje organizátora obou akcí: „Letošní ročník je poněkud specifický. Poslední roky probíhaly veletrhy AUTOTEC a AUTOSALON odděleně. V době recese jsme jako nejlepší variantu vyhodnotili tyto dva veletrhy uspořádat souběžně."

Jaká tedy bude letošní návštěvnost? Určitý obrázek si lze udělat z předešlých ročníků:

Akce Poměr laici a odborníci Návštěvníci Akreditovaní novináři
Autotec 2008 2/3 návštěvníků byli odborníci 62 735 z 41 zemí 580 z 12 zemí
Autosalon 2009 60 % laici, 40 % odborníci cca 65 000 668 z 11 zemí

Při souběžném pořádání obou výstav se letos očekává 130 000 návštěvníků.

Kromě nabídky osobních a sportovních automobilů, se tak na brněnském výstavišti představí i novinky ze světa nákladních automobilů a autobusů. Chybět pochopitelně nebudou ani terénní automobily a stále populárnější vozidla třídy Sport utility vehicle (SUV).

Zatímco vozidla jsou mnoha návštěvníky často pouze obdivována, o zdánlivě méně zajímavé doplňky a příslušenství je už přímo na veletrhu obrovský zájem z hlediska přímého nebo dlouhodobého nákupu.

Jaroslav Vomočil z českého zastoupení Flashlube (motorová aditiva) ke svým očekáváním říká: „Brněnská výstava je příležitost, při níž můžeme zákazníkům osobně vysvětlit, v čem se produkty Flashlube liší od konkurenčních a proč je moudré přísady Flashlube používat. Uživatelé automobilů s LPG si také budou moci prohlédnout vylepšenou elektronickou dávkovací soupravu, které se na celém světě za necelý rok prodalo už více než 320 000 kusů."

Značka Flashlube je dobře známá všem řidičům, kteří rádi jezdí výkonně a přitom úsporně. Velké úspěchy slaví Flashlube na poli ochrany a prodloužení životnosti motorů obecně. Přísady se v předepsaných dávkách přidávají do paliva. Uvnitř motoru pak vytvářejí mikromolekulární vrstvu, která snižuje opotřebení ventilových sedel. „Kdo chce vědět a vidět, je očekáván u našeho stánku v hale G1, nebo může navštívit náš web na adrese http://www.OchranaMotoru.cz," dodává Vomočil.

Letošní veletrh AUTOTEC / AUTOSALON BRNO je koncipován tak, aby byl zajímavým výletním cílem pro celou rodinu. Kromě automobilových exponátů v jednotlivých pavilonech a na vnějších plochách, budou na brněnském výstavišti pořádány také různé doprovodné programy. Další informace najdete na adrese http://www.bvv.cz/autotec.

Zbývá se tedy zeptat? Co děláte od 4. do 10. června? Přijďte na brněnské výstaviště, a nebudete litovat.
›› Zpět