rešerše webu20.5.2009, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyPohostinství

Tingl Tangl - Prague, Czech Republic

Pokud během teplých dnů hledáte příjemnou zahrádku v centru Prahy, příjemné posezení najdete v ulici Karolíny Světlé č. 12. S jídlem je to tady ale trošku složitější.

Obědové menu jsme při všech našich dosavadních návštěvách většinou vnímali jako mírný nadprůměr. (Nejnovější vývoj najdete na konci tohoto článku.) Místní kuchař zjevně používá průměrné suroviny, takže žádnou velkou slávu vám na talíř nevykouzlí.

Poměr cena : výkon je ale v případě menu uspokojivý. Hlavním důvodem našich návštěv je zde každopádně uklidňující prostředí vnitřního dvora. Během letních měsíců je dvůr zalit sluncem a sedět v tak noblesním prostředí uprostřed stromoví můžete v centru Prahy málokde. Podivný kabaret pod střechou téhož podniku naopak rozhodně nedoporučujeme.

Adresa:
Tingl Tangl
Karolíny Světlé 299/12, Praha 1

›› Mapa a další reference


Úroveň stravování podle naší zkušenosti z 20. 5. 2009

Exteriér Obsluha Kvalita pokrmů
Restaurant Tingl Tangl
(venkovní zahrádka)
+2 3 2–3

Update: Úroveň stravování podle naší zkušenosti z 16. 7. 2013

Za čtyři roky se úroveň místního stravování změnila zásadním způsobem. Pozitivně jsme ohodnotili personál. Už delší dobu si všímáme, že ofertu v průchodu z ulice Karolíny Světlé zajišťuje jiný vrchní. Milý, komunikativní; zeptá se, jak nám chutnalo a vyslechne si, s čím přesně jsme nebyli spokojeni.

S kvalitou surovin zde byli i v minulosti na štíru. Ovšem, co jsme jedli tentokrát, to bylo na hranici poživatelnosti. Polévka v podobě hovězího vývaru byla obyčejnou horkou mastnou vodou bez jakékoli chuti. Víc jak dvě lžíce si nikdo z nás nedal. Následoval hlavní chod v podobě 1) těstovin a 2) zeleninového salátu.

Hlad nás donutil k jídlu, ale nijak jsme si nepochutnali. Těstoviny velice nekvalitní, omáčka suchá. Za cenu 89 Kč už rozhodně neplatí původně avizovaný dobrý poměr cena : výkon. Podobně na tom byl salát. Jedno pokrájené rajče doplněné zeleným salátem a levným olivovým olejem za 99 Kč rovněž nestojí. Je to škoda. Dlouho sem asi nepřijdeme.

Exteriér Obsluha Kvalita pokrmů
Restaurant Tingl Tangl
(venkovní zahrádka)
+2 2 3–4

Jak hodnotíme? Jako v české škole: Jednička je nejlepší, pětka je nejhorší. Hodnotíme úroveň k deklarovanému charakteru podniku. Všechny jedničky od nás tedy může získat jak čtyřhvězdičkový hotel, tak i vesnická hospůdka. Záleží na tom, do jaké míry daný podnik naplňuje jakost, kterou svým charakterem evokuje. Čtyřhvězdičkový hotel bude mít ve srovnání s vesnickou hospůdkou určitě jiný charakter interiéru a také jiné druhy pokrmů. V obou podnicích však můžeme hodnotit čisté a vkusné zařízení, vstřícný personál a poctivé pokrmy z kvalitních potravin.›› Zpět