rešerše webu15.3.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do LPGAuto-Moto

ukázka bloku motoru, na němž je dobře vidět účinnost Flashlube

Produkty značky Flashlube, určené pro ochranu ventilů a motorů, si automobilistickou veřejnost získaly svou kvalitou i cenovou dostupností. Zajímavou zkušenost udělal v tomto ohledu Gary...

Důvody, proč jsou produkty Flashlube v celosvětové oblibě, lze podle odborníků přisoudit několika faktorům. K těm hlavním patří:

  • Technická kvalita maziva Flashlube
  • Přesný a snadno ovlivnitelný způsob dávkování
  • Cílené zaměření společnosti Flashlube na maziva k ochraně ventilů
  • Celosvětová síť snadné dostupnosti a zákaznické podpory

Zajímavá zkušenost vizuálně dokládající účinnost maziva

Zkušenost udělal pan Gary S. z Nového Severního Walesu (Austrálie). Gary má nejnovější model auta skvělé značky Commodore s přestavbou na LPG. Do motoru pochopitelně nainstaloval dávkovací soupravu Flashlube Valve Saver Kit. Po ujetí 70 000 km si však všiml, že motor automobilu začal ztrácet výkon na LPG. Horní část motoru byla hlučná a jeho chod byl strašný i při jízdě na benzin.

Gary logicky zamířil do servisu. Ihned po demontáži sběrné komory bylo dobře vidět, že vstupní otvor pro dávkování maziva Valve Saver Fluid do sacího potrubí nebyl kvůli chybné instalaci v pořádku. Část motoru proto nebyla chráněna mazivem k ochraně ventilů.

Vlivem nesprávné instalace dávkovací soupravy Flashlube, která neodpovídala návodu dodávaného výrobcem, nemohl Flashlube Valve Saver Fluid působit na všech požadovaných místech motoru. Nešťastná náhoda přitom přehledně zdokumentovala účinnost produktu Flashlube Valve Saver Fluid v horní části válce motoru. Pravá polovina vodítek ventilů byla ve tvaru vejce a tak opotřebovaná, že ventily doslova rachotily. Levá polovina motoru byla naopak chráněna mazivem Flashlube, takže byla v pořádku a ve správné formě.

Chybná instalace nezáměrně prokázala spolehlivost produktů Flashlube

O části sběrné komory, kde byl Flashlube Valve Saver Fluid nanášen správně, Gary řekl: „Je zřejmé, že Flashlube odvedl svou práci na jedničku. V levé části motoru, kde byl Valve Saver Fluid aplikován, se projevilo viditelně menší opotřebení nežli v pravé."

Na přiložené fotografii je zřetelně vidět výrazné opotřebování pravých ventilových sedel Garyho vozidla. Naopak v levé části, ošetřené mazivem Flashlube, byla ventilová sedla čistá a v dobrém stavu. Čisticí síla Flashlube je nejzřetelnější při pohledu na vnitřní část sběrné komory.

Gary pochopitelně nebyl nadšen, když zjistil, že by měl zaplatit v přepočtu téměř 18 000 Kč za hlavní část opravy. Jeho zážitek však dobře ilustruje, jak je důležité, aby byl dávkovací systém Flashlube instalován v souladu s pokyny výrobce. Jen tak je přípravek Flashlube do motoru přiváděn způsobem, který zajišťuje rovnoměrné rozptýlení přípravku do všech částí sacího potrubí.

„Flashlube i autorizovaný dovozce OchranaMotoru.cz důrazně doporučují postupovat při instalaci dávkovací soupravy Valve Saver Kit a Electronic Valve Saver Kit podle pokynů výrobce," říká Jaroslav Vomočil, tuzemský dovozce produktů Flashlube, a dodává: „S pomocí on-line formuláře můžete dokonce prodloužit záruku na funkčnost dávkovací soupravy na tři roky."

Bližší informace o dávkovacích soupravách maziva k ochraně ventilů najdete na www.OchranaMotoru.cz/flashlube-ochrana-motoru-lpg-cng-electronic-valve-saver-kit-valve-saver-kit-valve-saver-fluid.php.

Formulář na prodloužení záruky najdete na www.OchranaMotoru.cz/on-line-zaruka-pro-flashlube.php.

Další informace

Flashlube Valve Saver Fluid je koncentrovaná přísada (náhražka olova) vyrobená tak, aby minimalizovala opotřebení ventilových sedel, tím že na nich tvoří ochranný film. Hlavní uplatnění je u vozidel s pohonem na LPG a CNG.

Podle výrobce by měl být vstupní otvor Flashlube Valve Saver Fluid pro maximální výkon mezi klapkou a sacím potrubím 50–100 mm od klapky směrem k sacímu potrubí. Pak je zajištěno dobré smíchání vzduchu a vstřikované kapaliny.
Výhody jednotlivých řešení najdete na stránkách autorizovaného dovozce Flashlube www.OchranaMotoru.cz, nebo nám svůj dotaz můžete zavolat na telefonní číslo +420 737 948 876.

Odpovědi na časté otázky naleznete přehledně zpracované v rubrice FAQ Flashlube na adrese www.OchranaMotoru.cz/flashlube-ochrana-motoru-faq-casto-kladene-otazky.php.
›› Zpět