rešerše webu26.2.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do LPGAuto-Moto

Obrázek formuláře

Maximální vstřícnost vůči spotřebitelům. Zákazníci si mohou zdarma prodloužit záruku pro soupravu k ochraně ventilů.

Ve spolupráci s australskou centrálou připravil autorizovaný dovozce Flashlube na českých stránkách OchranaMotoru.cz jednoduchý formulář k prodloužení záruky na zařízení Flashlube Valve Saver Kit a Flashlube Electronic Valve Saver Kit.
Jediné, co musí zákazníci udělat, je navštívit stránky na adrese www.OchranaMotoru.cz/on-line-zaruka-pro-flashlube.php a zaregistrovat si svůj realizovaný nákup jednoho ze dvou uvedených produktů.

Tím získají tříletou záruku na funkčnost soupravy k ochraně ventilů. Pokud znají potřebné údaje, zabere jim registrace jen několik sekund. Získají delší záruku a přednostní vyřízení reklamace v daném období.

„Pokud dochází k obchodnímu vztahu mezi obchodníkem a koncovým zákazníkem z domácnosti, postupuje se podle občanského zákoníku, který pro tyto případy stanovuje dvouletou záruční lhůtu," říká Zdeněk Bauer, který působí jako odborný konzultant a je rovněž členem Sdružení obrany spotřebitelů (SOS). V případě, že obchodní vztah vzniká mezi dvěma podnikatelskými subjekty, postupuje se podle obchodního zákoníku. Paragraf 429 tohoto zákona uvádí, že délka záruky závisí na individuální dohodě mezi smluvními stranami. V zákoně se doslova říká:

„Převzetí závazku ze záruky může vyplynout ze smlouvy nebo z prohlášení prodávajícího, zejména ve formě záručního listu. Účinky převzetí tohoto závazku má i vyznačení délky záruční doby nebo doby trvanlivosti nebo použitelnosti dodaného zboží na jeho obalu. Je-li ve smlouvě nebo v záručním prohlášení prodávajícího uvedena záruční doba odlišná, platí tato doba."

Výrobci i prodejci zboží samozřejmě mohou své záruky rozšířit. „Zákon jim v tom nijak zásadně nebrání," říká Bauer. „Ze strany prodejce však taková nabídka nese jisté nároky, takže si ji většinou mohou dovolit pouze stabilní a dlouhodobě úspěšné společnosti," dodává. Vedle nesporně marketingové chytlavé myšlenky je totiž třeba na trh dlouhodobě dodávat opravdu kvalitní výrobky. Nezbytná je rovněž stabilní klientská podpora a dobrá komunikace s veřejností. V opačném případě se záměr rychle mine původním účinkem, zákazníci k výrobku i prodloužené záruce rychle ztratí důvěru a prodejce se může dostat do vážných existenčních potíží.

Značka Flashlube má kvalitní historii a její produkty jsou v automobilismu úspěšně využívány několik desetiletí. V současnosti má spokojené uživatele ve více než 40 zemích světa.

Protože se produkty Flashlube Valve Saver Kit nebo Electronic Valve Saver Kit prodávají již nějakou dobu, mohou se jejich vlastníci registrovat na www.OchranaMotoru.cz také zpětně. Cílem je spokojený zákazník. Prodloužená záruka se vztahuje na funkčnost dávkovací soupravy, nikoli na účinnost maziva.

Další informace najdete přímo na formulářové stránce www.OchranaMotoru.cz/on-line-zaruka-pro-flashlube.php.
›› Zpět