rešerše webu14.12.2009, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíPohostinství

TESCO vanička s polotovarem

Nedávno jsem se vás pokusil seznámit s patáliemi stravování v jedné z našich kanceláří. Dnes bych rád doplnil některé další souvislosti. Zda to pro vás bude tip, nebo varování, nechávám na vás.

Ne že bychom s naším cateringem byli úplně nespokojení. Po čase jsme ale prostě z různých důvodů začali pokukovat po alternativách. Kolega přinesl firemní magazín cateringové konkurence, za jehož textový a grafický obsah bychom se jako redaktoři stydět nemuseli. Ilustrační fotografie, efektivně dávkovaný text s nabídkou jídel dodávaných ve vaničkách s reklamním polepem. Pravda, ceny měli konkurenti o třetinu až polovinu vyšší, ale co by člověk nevyzkoušel.


Byl to však pokus žalostný a nevyšel. Jistě jste pochopili, že od vaničkového cateringu mnoho nečekám, ale v tomto případě byl experiment s konkurencí opravdu krok vedle. Ceny vysoké a jídlo propadlo na celé čáře. Umělá hmota vařená s éčky. Brrr.

Marks & Spencer a TESCO

Když začal v Česku předpřipravené obědy prodávat Marks & Spencer, nenašli jsme v jeho nabídce trochu překvapivě nic, co bylo určeno k přípravě v mikrovlnce. Sporák v kanceláři prostě nemáme, takže tento experiment nás minul. Před několika dny jsem však neodolal a vyzkoušel vaničkový convenience firmy TESCO.

Z výběru tří-čtyř jídel vypadala nejlákavěji svíčková omáčka s knedlíkem a hovězím masem. Návod jednoduchý a doplněný piktogramy: „Propíchněte fólii - Ohřívejte 4 min/700 W – Podávejte".

Doma jsem den předtím vysvětlil, že se jedná o spotřebitelský experiment, ovšem první okamžiky přípravy byly více než nadějné. Okolí mikrovlnky zavonělo esencí svíčkové, která nepolevovala ani po čtyřech minutách. Většina vůně žel zmizela hned poté, kdy jsem podle návodu z vaničky odtrhl fólii. Nicméně, uvnitř bylo šest knedlíčků, dva plátečky masa a hojnost omáčky. Vycvičen předešlými vaničkami zůstával můj žaludek v očekávání.

Celkový dojem? Konzistence omáčky rozhodně lepší než sos od našeho tradičního dodavatele. Jídlo jako celek srovnatelené. Pokud máte tip na další dodavatele podobných jídel z Prahy, rádi je vyzkoušíme. – Jinak ale Martin Luň forever!

›› Zpět