rešerše webu







11.3.2015, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníOsobní růst

Samsung Galaxy Note

Píšete si pracovní poznámky do chytrého telefonu? Zápis přímo do mobilu má své výhody, zvlášť když ovládáte psaní perem po displeji. Problém může nastat při exportu do počítače, ve kterém chcete své poznámky dále upravovat. Následující postup je určen pro majitele Samsung Galaxy Note 3 a kompatibilních zařízení, kteří chtějí své poznámky z S NOTE exportovat do počítače (PC).
















Nejprve stručně co nefungovalo (Google Drive, FileViewPro, PDF)


1) Google Drive neumí soubory SDP přečíst

Práce s aplikací S Note je poměrně komfortní, dokud ovšem zůstáváte u Samsungu. Jakmile se svůj chytrý telefon chystáte opustit a s poznámkami chcete pracovat na jiném zařízení, nastává problém.

Oko uživatele nejprve zajásá, když vidí možnost exportu do Google Drive. Jenže ouha! Soubor s poznámkami sice přesunete, ale Google Drive soubory S Note s příponou *.spd nepodporuje. Poznámky z mobilu proto do Google Drive sice přesunete, ale neotevřete je.

2) Demo verze programu FileViewPro neotevřela nic

Při pokusu najít vhodný program, kterým by šel soubor s příponou *.spd otevřít, zřejmě brzy narazíte na program FileViewPro. Údajně otevře cokoli. Výrobce navíc deklaruje, že je zdarma.

Když jsme ale program nainstalovali, jediné, čeho jsme dosáhli, byla výzva k nákupu plné verze. Zkušební verze programu FileViewPro neotevřela vůbec nic. Takže jsme program FileViewPro zase smazali, počítač vyčistili a hledali jiné řešení.

3) Export do PDF a následné OCR – Pouze jeden odstavec, navíc bez háčků a čárek

Další neúspěšný pokus: V prostředí aplikace S Note jsme provedli export poznámky do PDF (zdálo se to logické), načež jsme si soubor následně přeposlali do počítače. Leč, v počítači se ukázalo, že přetransportovaný text poznámky má charakter obrázku. Nedá se s ním tedy nijak pracovat. Nemůžete do něj psát, nemůžete v něm mazat. Můžete si ho tak akorát znovu přepsat.

Zkusili jsme proto PDF protáhnout OCR programem, abychom ho mohli editovat. Text se pak podařilo uložit do Poznámkového bloku (Notepad, *.txt); zato MS Word požadovanému exportu z OCR opakovaně vzdoroval.

Že něco není v pořádku, se potvrdilo hned po otevření Notepadu. Text původní poznámky zapsané přes aplikaci S Note přišel při převodu přes PDF a OCR o veškerou diakritiku.

Navíc se ukázalo, že do PDF se ukládá jen část vytvořeného textu, přibližně první odstavec. U delších poznámek tak většina textu zůstává neexportovaná v telefonu! – Čili i tento pokus s exportem poznámek do PDF je úplně k ničemu!






Hurá: SDÍLENÍ TEXTU funguje!

Po několika marných pokusech se ale nakonec zadařilo! Text poznámek zapsaných v aplikaci S Note lze úspěšně nasdílet, což je způsob, který od té doby využíváme. Poznámky zanesené do mobilu kdekoli v terénu můžete díky tomu snadno editovat v počítači, aniž byste museli cokoli zbytečně psát 2×.

Výhody:

  • Do aplikace S Note píšete poznámky podobně jako do papírového bloku.
  • Bodové poznámky se v počítači snadno upraví a doplní.
  • Pracovní draft článku může vzniknout už během porady, konference nebo jiného pracovního setkání.

Postup převodu textu

Následující postup počítá s tím, že text vytvořený v aplikaci S Note, v Galaxy Note 3, potřebujete dále upravovat v PC (viz galerie výše).

  1. Aplikace S Note vám nabízí otevření jednotlivých poznámkových sešitů v souborném aplikačním okně. pro sdílení obsahu však tuto cestu nepoužívejte.
  2. Přejděte do záložky s nabídkou jednotlivých aplikací a klepněte na ikonu S Note
  3. … a v aplikaci otevřete požadovaný sešit, jehož textový obsah chcete přesunout do počítače k další editaci. Příslušný sešit najdete posouváním souborů doprava.
  4. Klepnutím na ikonu ozubeného kola se vám otevře nabídka s možnými transportními variantami. Zde potvrďte požadavek „Sdílet pomocí“, byť to nezní nijak logicky.
  5. V dalším výběru zvolte „Pouze text“.
  6. Posledním krokem je volba distribučního kanálu. Záleží na vás a na účelu. My k transportu do PC používáme e-mail.

Závěrečné poznámky

Tento článek byl z větší části ručně napsán v aplikaci S Note.

Pokud k exportu poznámek z aplikace S Note do PC používáte jiný praktický postup, sdělte nám to přes Facebook. Budeme rádi.

›› Zpět