rešerše webu20.9.2014, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do CNG a LPGAuto-Moto

Automobilový veletrh v SRN

Letošní, již tradiční automobilový veletrh Automechanika, pořádaný každoročně ve Frankfurtu nad Mohanem, přilákal celou řadu nových vystavovatelů. Expozici veletrhu navštívilo 140.000 návštěvníků ze 173 zemí. Zhruba čtvrtina vystavovatelů prezentovala produkty a řešení pro užitková vozidla.

Počet zahraničních návštěvníků se oproti předešlému roku zvýšil na celkových 60 % (nárůst o pět procent). Zvláštní zájem byl ze strany návštěvníků o alternativní pohonné jednotky, plně automatické digitální převodovky, energetickou účinnost, lehká konstrukční řešení, auto média a 3D tisk.

Detlef Braun, člen představenstva společnosti Messe Frankfurt, k tomu říká:

„Více než kdy dříve se veletrh Automechanika prokázal být důležitou platformou pro prezentaci významných, na budoucnost orientovaných technologií.“

Osobní postřehy zástupce českého zastoupení společnosti Terrain Tamer

Své dojmy nám exkluzivně sdělil Jaroslav Vomočil z české pobočky Terrain Tamer:

„Pokud chcete vidět všechno a důkladně, tak vám jeden den na veletrh Automechanika nestačí. Už samotný vstup do areálu vás ujistí o velkém zájmu vystavovatelů i návštěvníků. Parkoviště jsou mimo jiné plná různých aut i speciálních autobusů. Před pokladnami se tvoří velké fronty, ale provoz rychle odsýpá.

Samotný výstavní areál je tak rozlehlý, že mezi jednotlivými pavilóny uvítáte vnitřní dopravu minibusy. Po zhlédnutí všech pavilónů musím konstatovat, že výstavní expozice jsou rok od roku čím dál lepší. Bylo to vidět i na účasti vystavovatelů ze všech kontinentů – Vystavují tu společnosti z Austrálie, USA, Číny, Japonska atd.“

Na veletrhu Automechanika byla i letos k vidění pestrá škála produktů z oblasti automobilových dílů, mytí aut, vybavení servisů a čerpacích stanic, elektronika, automobilové příslušenství a nejrůznější související služby.

„Na veletrhu je zastoupeno prakticky úplně všechno. Od heverů až po lakovny,“říká Jaroslav Vomočil. „Zvláště velká byla nabídka od dodavatelů náhradních dílů pro osobní automobily, autobusy a nákladní auta.

Příslušenství a náhradní díly pro terénní vozy s pohonem 4×4 / 4WD zde s úspěchem prezentovaly australské značky je Terrain Tamer, ARB, Harrop Elocker nebo Extreme Outbeck. Vědět zde o sobě dala také japonská společnost Exedy a desítky jiných značek. Motorová aditiva a oleje tvořily celé jedno poschodí, na kterém se prezentovaly značky Flashlube, Shell, Castrol a další.“

Automobilový veletrh Automechanika

I letošní ročník tohoto automobilového veletrhu tedy potvrdil, že Automechanika je výkladní skříní v oblasti automobilových inovací a mezinárodního trhu s náhradními autodíly.

Oficiální tiskovou zprávu najdete na webu www.messefrankfurt.com.

Související články: Automechanika 2012.


›› Zpět