rešerše webu5.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPohostinství

Hostinec u Pejska a Kočičky v Závišíně

Nebudeme se tvářit, že by v nás hostinec s čapkovskou cedulí zpočátku vzbuzoval důvěru. – To tedy nevzbuzoval! Když si člověk vzpomene, jak pejsek s kočičkou vařili dort… Ovšem interiér i kuchyně nakonec dalece předčily naše očekávání, a návštěvu proto všem vřele doporučujeme.

Hostinec s restaurací a ubytováním najdete v obci Závišín, asi jeden kilometr za Mariánskými lázněmi ve směru na Teplou. Podle jídelního lístku provozovna navazuje na pohostinské služby, které tentýž dům nabízel již v roce 1877 pod názvem Hostinec u Šikrů, respektive Gasthaus Schicker.

Dnes vedle hostince poskytuje ubytovací kapacity v devíti standardně vybavených pokojích za velmi příznivé ceny. Dvě restaurace (nekuřácká a kuřácká) nabízejí bohatý jídelní lístek založený na domácí české kuchyni z čerstvých surovin. Bylinky pocházejí ze zahrádky provozovatele.

Jídlo u Pejska a Kočičky v Závišíně

Základem hovězího menu je maso z biochovu masného plemene Charrolais, které je chováno na pastvinách v okolí Podhorního vrchu. Podobně se lze vyjádřit i o pokrmech ze zvěřiny.

Ať už pojedete na Mariánskolázeňsko za účelem rekreace, nebo kvůli pracovním povinnostem, v Závišíně se v Hostinci u pejska a kočičky určit zastavte. Obsluha je milá a jídlo výtečné. Zároveň je skvělé, že vám tu natočí místní Chodovar.


Úroveň stravování podle našich zkušeností

Interiér Obsluha Kvalita jídla
2 1 1

Hostinec u Pejska a Kočičky v Závišíně

Jak hodnotíme? Jako v české škole: Jednička je nejlepší, pětka je nejhorší. Hodnotíme úroveň k deklarovanému charakteru podniku. Všechny jedničky od nás tedy může získat jak čtyřhvězdičkový hotel, tak i vesnická hospůdka. Záleží na tom, do jaké míry daný podnik naplňuje jakost, kterou svým charakterem evokuje. Čtyřhvězdičkový hotel bude mít ve srovnání s vesnickou hospůdkou určitě jiný charakter interiéru a také jiné druhy pokrmů. V obou podnicích však můžeme hodnotit čisté a vkusné zařízení, vstřícný personál a poctivé pokrmy z kvalitních potravin.


Adresa:
Hostinec U Pejska A Kočičky
Mariánské Lázně – Závišín 35, 353 01 Mariánské Lázně
Web: www.upejskaakocicky.cz


›› Zpět