rešerše webu30.4.2013, ToSiPiš.cz: HOMEInternetový marketingReklama, marketing

Z nenápadných drobností se může stát i nečekaně velká událost. Příkladem budiž reklamní spot, který si u jedné regionální reklamní agentury nechal vyrobit fast food jménem Dysart's z amerického státu Maine.

Scénář připravovaného reklamního spotu nebyl nijak složitý. Vybraní návštěvníci restaurace Dysart's Truck Stop & Restaurant měli prostě na kameru říci pár krátkých pozitivních vět o chutných pokrmech restaurace. Natočený materiál se sestříhal a publikoval standardním způsobem. – Běžná regionální záležitost. Smyslem bylo prostřednictvím internetu upozornit projíždějící řidiče, cesťáky i místní obyvatele na restauraci u tankovací stanice na rušné výpadovce na předměstí města Bangor.

Současně s oficiálním spotem byl ale nakonec zveřejněn i úsměvný sestřih s opakovanými přeřeky postarší manželské dvojice, která restauraci Dysart's pravidelně navštěvuje. A stalo se, co nikdo neplánoval. Zafungovalo kouzlo nechtěného a výsledkem je skvělý virál. Jack a Sonja Palmerovi, kteří spolu už 53 let žijí jako manželé, si svými přebrepty koupili srdce místních Američanů.


Zvětšit mapu

Stačilo přitom jen pár opakovaných Jackových přeřeků v té samé reklamně jalové větě, dostatečná trpělivost štábu a samozřejmě i nezbytný velký smysl obou manželů, kteří se neberou zbytečně vážně.

Jack měl prostě jen říci větu: „Baked In A Buttery Flaky Crust,“ čímž měl vyjádřit přednosti konzumovaného koláče. – Pečený na másle, s křupavou krustou. – Ale neřekl to. Sonja tomu i přes velkou trpělivost nechtěla věřit. Z množství přeřeků svého manžela byla čím dál otrávenější. Pak se ale role obrátila a ani pro ni nebylo snadné větu „Baked In A Buttery Flaky Crust“ vyslovit. Nakonec je to nicméně ona, kdo místní masový koláč v oficiálním spotu restaurace vychvaluje.

Co uplatnit v místních podmínkách

Pokud provozujete restauraci nebo nějaké jiné služby koncovým zákazníkům, myslíte si, že by byli ochotni figurovat v reklamním videu na váš podnik? Může to být zajímavý ukazatel jejich spokojenosti a loajality.

Jack a Sonja Palmerovi se v rozhovoru, který byl na webu restaurace publikován po úspěchu jejich „neúspěšného“ natáčení, vyjádřili, že restauraci pravidelně navštěvují už 40 let a chutná jim tam vlastně všechno. Podle Jacka ovšem v podniku především vládne skvělá atmosféra a jsou tam příjemní lidé.

Promyšlená propagace na internetu může pomoci i vašemu podnikání. K realizaci libovolné internetové propagace kontaktujte agenturu abcRedakce.cz e-mailem nebo telefonem. Máme zkušenosti s propagováním služeb a produktů prostřednictvím promyšlené reklamy (PPC, bannery, články), také s pomocí videokanálů (např. Youtube), sociálních sítí, on-line i off-line obchodní korespondence či jinak. Nabízíme své zkušenosti, poctivost a individuální přístup k vám i ke konkrétní cílové skupině spotřebitelů. Výsledkem bude účinná propagace vašich služeb.

Další související galerie s humornými nápisy

Veselá videa (výběr)


›› Zpět