rešerše webu10.3.2009, ToSiPiš.cz: HOMEMedia SolutionsReklama, marketing

Data Labs a Kaspersky Lab přinášejí další zvýšení IT bezpečnosti

K dnešnímu dni bylo oficiálně představeno nové partnerství, které mezi sebou uzavřely přední IT společnosti Kaspersky Lab a Data Labs. Zahájení spolupráce přinese zákazníkům obou firem zvýšení bezpečnosti jejich dat a rozšíření ochrany před ztrátou ukládaných informací.

Hrozba zneužití, poškození či ztráty dat dnes podle dostupných zjištění přichází nejčastěji z internetového prostředí ve formě phishingových a spamových útoků nebo ve formě počítačových virů. Současně s tím jsou však data ohrožena přímo svými úložišti, která mají omezenou životnost. Žádný harddisk, flash disk ani jiný nosič není navíc imunní vůči mechanickým nebo softwarovým závadám.

Uzavření strategického partnerství mezi dvěma silnými IT hráči, z nichž každý se specializuje na jinou oblast ochrany dat, proto významným způsobem posílí možnosti aktivní i pasivní ochrany ukládaných dat.

Kromě proaktivního řešení počítačové a síťové bezpečnosti nabídne nově vzniklé partnerství obou firem jejich koncovým zákazníkům také profesionální pomoc v případě havárie systému nebo při havárii samotného datového média.

Společnost Kaspersky Lab je nejvýznamnějším světovým výrobcem antivirového software. Data Labs je přední česká IT společnost se specializací na záchranu dat z paměťových médií. Partnerství bylo uzavřeno prostřednictvím skupiny PCS, která v České republice zastupuje produkty Kaspersky Lab.
Podrobnější informace o smluvních stranách

Kaspersky Lab
Dodavatel ochrany proti bezpečnostním IT hrozbám zahrnujícím viry, spyware, hackerské útoky, phishing a spam. Podle odborných testů a publikovaných žebříčků se produkty Kaspersky Lab vyznačují vynikajícími výsledky při detekci hrozeb a nejrychlejší reakcí na ně. Mezi koncové uživatele patří domácnosti, malé a střední podniky i velké korporace.

Další informace o firmě: www.kaspersky.cz

Nejnovější informace o IT bezpečnosti: www.viruslist.com

Skupina PCS
Seskupení několika společností se širokým zaměřením na zajišťování IT služeb a řešení zabezpečovacích a komunikačních systémů. Na českém a slovenském trhu působí PCS již od roku 1990.

Další informace o firmě: www.pcs.cz a www.pcs.sk

Data Labs
Přední česká společnost specializující se na záchranu dat z poškozených paměťových médií. Společnost s téměř dvacetiletou tradicí zajišťuje záchranu a obnovu dat ze všech běžně užívaných typů datových úložišť a médií (tj. z harddisků, diskových polí RAID, paměťových karet, flash disků, CD, DVD, Blu-ray, disket, magnetických pásek a dalších médií).

Další informace o firmě: www.data-labs.cz

Pro další informace kontaktujte

Tomáš Martan
ředitel
Data Labs s.r.o.
budova Empiria, Na Strži 65/1702,
140 62 Praha 4
linka první pomoci: 777 070 750
tel.: 222 191 905
fax: 222 191 505
internet: www.datalabs.cz
e-mail: tomas.martan@datalabs.cz

›› Zpět