rešerše webu15.11.2011, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingReklama, marketing

Tohle je nezkrácená verze televizní reklamy na Tullamore Dew | Irish True. Poslední doušek whiskey před odchodem několika zatčených k soudu či do vězení…

O tom, že tradiční irskou whiskey Tullamore Dew (since 1829) do svého portfolia za 300 milionů € získala tradiční skotská palírna, jsme se v narážkách zmiňovali přibližně před rokem v článku Jak teď budeme psát uisge portfolio palírny William Grant & Sons?

A skotská společnost William Grant & Sons nyní také stojí za rozsáhlou marketingovou kampaní Irish True. Jejím prostřednictvím chce do mysli potenciálních zákazníků ze Severní Ameriky a Evropy (marketingové materiály se jmenovitě zmiňují o USA, České republice a Německu) dostat „poetického a zároveň vzpurného irského ducha“. Na kampaň tvořenou televizními spoty, velkoplošnými plakáty a různými on-line nástroji si William Grant & Sons najala řadu renomovaných tvůrců.

William Grant & Sons do své irské akvizice nalévá investice už řadu měsíců, což se odráží i v nárůstu spotřeby tohoto zlatavého moku (obávám se, že ne každý ho pije s mírou :-). Od roku 2005 se současný celosvětový prodej Tullamore Dew údajně zdvojnásobil. Tullamore Dew je po Jameson druhou nejprodávanější irskou whiskey.

Charaktery Tullamore Dew a Grant's

Tullamore Dew je samozřejmě trojitě destilovaná. Zraje v dubových sudech. Jméno této irské whiskey je odvozeno od irského městečka Tullamore, kde se počátkem 19. století začalo s jejím pálením. Dew jsou překvapivě iniciály jednoho z dřívějších manažerů koncernu, pana Daniela E. Williamse.

Palírna William Grant byla založena roku 1887 a dodnes je řízena potomky svého zakladatele. Vedle klasické dvojitě destilované whisky Grant's má v portfoliu i jiné destiláty – Glenfiddich, Balvenie a další. Dceřiná americká pobočka William Grant & Sons, Inc. existuje od roku 1964 a je rovněž je plně vlastněná společnost William Grant & Sons, Ltd.

Otázka na závěr…

A test střízlivosti na závěr? Vzpomenete si, kolik kriminálníků si společně s policejním komisařem v televizním spotu zpívá onu tradiční gaelskou lidovku Give Me Your Hand?


Další související galerie s humornými nápisy

Veselá videa (výběr)


›› Zpět