rešerše webu1.12.2011, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do LPGAuto-Moto

logo spotřebitelské organizace TÜV

Mezinárodně uznávané spotřebitelské sdružení TÜV NORD v rozsáhlém testu zdokumentovalo jednoznačný přínos motorových aditiv Flashlube. Motor s pohonem na LPG, který není ošetřován kvalitními aditivy, je vystavován zvýšenému riziku poškození.

Pracovníci TÜV NORD došli ve spolupráci s techniky z renomované německé univerzitní zkušebny HTW v Sársku mimo jiné k těmto závěrům:

  • Při jízdě na LPG se okamžitě začne snižovat vůle ventilů v motoru, což vede k jejich nadměrnému zatěžování. (Pro správný chod motoru musí ventily dobře uzavírat kompresní prostor válce. Ventily proto musí mít správnou vůli.)
  • Motorový aditiv Flashlube Valve Saver Fluid toto snižování vůle ventilů buď efektivně zastavil, nebo vůli ventilů dokonce optimalizoval.

Úplné znění výsledků testu se všemi grafy a fotografiemi je volně dostupné na stránkách www.OchranaMotoru.cz.

Důvody většího namáhání ventilů zážehového motoru při jízdě na LPG jsou podrobněji popsány v článcích na portálu www.SlapniNaPlyn.cz.

Test účinnosti aditiva do LPG

Na výsledcích měření zobrazených v grafu je přehledně vidět bod zlomu, způsobený přidáním motorového aditiva Flashlube do spalování motoru. Během jízdy vykazovaly testované motory od určitého okamžiku (negativní bod zlomu) pokles výkonu. Jakmile však bylo prostřednictvím dávkovače do motoru k palivu přidáno i kvalitní aditivum, dochází ke druhému zlomu, tentokrát řízenému a pozitivnímu. Výkon motoru se s pomocí motorového aditiva účinně stabilizuje. Měření dokládá mimořádnou účinnost aditiva Flashlube, které patří vůbec k nejoceňovanějším aditivům na světě.

›› Zpět