rešerše webu30.8.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníPříroda, cestování

Uvažujete o nákupu domácího mazlíčka? Nebo se pořízení zvířátka dožadují vaše děti? Nejste si jisti, co příchod zvířátek do vaší domácnosti způsobí? Ptáte se, jak to bude fungovat a kdo je bude domácí mazlíčky venčit? Přečtěte si pravdivý příběh Jarmily Křížové, ať víte, do čeho jdete. Knihu přečtete jedním dechem!

kniha Jarmily Křížové o chovu domácích mazlíčků

Informace o knize: Jarmila Křížová: Do bytu psa nechci! A zlomit se nedám...

Zdánlivě jednoznačný název knihy je vtipným příkladem toho, že co nejvíce odmítáme, toho pak dostaneme největší díl. Autorka popisuje milým, vtipným a pravdivým způsobem své vlastní peripetie s původně odmítavým postojem, který se postupně změnil v neplánované shromažďování různých domácích zvířátek. Pro malou dceru, která toužila po pejskovi k mazlení, postupně pořizovala náhradní zvěřinec v podobě akvarijních rybiček, morčat, pak přišly na řadu činčily, králíci a v průběhu toho samozřejmě i několik psů a koček.

Kromě toho, že se dozvíte, jak konkrétně v autorčině rodině rozrůstající se zvěřinec zvládali a co vše přitom prožívali, velice se také nasmějete. Nemalá část knihy Do bytu psa nechci! se odehrává v panelovém bytě začátkem devadesátých let 20. století. V závěrečných kapitolách se spolu s autorkou a jejími zvířaty už budete muset přesunout do malého rodinného domku. Jen tak mimochodem zjistíte, jaký je rozdíl mezi morčetem a činčilou. Při čtení pasáží o socialistickém zdravotnictví, kdy mnozí lékaři s pacienty jednali jak s pracovním materiálem, se neubráníte srovnání se současnou situací. Toto je skutečný příběh, jak ho napsal sám život...

Koupit knihu Do bytu psa nechci! za výhodnou cenu.


›› Zpět