rešerše webu29.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJazykové korekturyRedakční poznámky

jazyková korektura nebyla provedena
Záběr z pořadu České televize Den D

V dílu investorské reality show Den D, který Česká televize vysílala minulý týden, se jistý pán pokoušel pětici investorů nabídnout ochrannou helmičku na dětské hlavičky. Helmička byla tvarově podobná dětské helmě na šlapací kolo. Vyrobena ale byla z jiného materiálu. Nebudeme se zde věnovat účelnosti a smysluplnosti celého nápadu. Zmíníme věc jinou: Přímo v průběhu televizní prezentace odhalila Dana Bérová na propagační reklamě tučnou školáckou chybu. Najdete ji také?

Chyby samozřejmě děláme všichni. Ovšem právě propagační a prezentační materiály stojí za to si nechat pečlivě zkontrolovat. Zbytečné jazykové i faktografické chyby páchají škodu v mnoha důležitých prezentacích. Snižují důvěryhodnost, vyvolávají pochybnosti o spolehlivosti. Pokud tedy připravujete důležitý prezentační, marketingový či školní text, nechte si od nás zpracovat jazykové korektury češtiny.

Pokud hledáte investora nebo plánujete reklamní kampaň, rádi vám samozřejmě nabídneme i komplexní podnikatelskou pomoc, kdy náš copywriter ohlídá nejen jazykovou čistotu textů, ale i jejich obsahovou marketingovou hodnotu. Pokud máte zájem, rádi pro vás zpracujeme celý marketingový plán nebo podnikatelský plán. Kontaktujte nás.

Anotace České televize k produktu Helmička

Štěpán Knot představil unikátní ochrannou roztažitelnou helmičku pro děti, která sice investory zaujala, ale měla i jednu nevýhodu. Nešlo o Štěpánův vynález. Helmička pochází z Velké Británie a Štěpán je pouze jejím výhradním distributorem v Česku. Nepomohlo mu ani když si Tomio Okamura helmičku vyzkoušel a sám se přes ni bušil kladivem do hlavy.

Problém byl také v tom, že Štěpán chtěl peníze především na reklamní kampaň v televizi a na billboardech a v tomto bodě se s investory zásadním způsobem neshodl. Ani jedna strana přitom nehodlala ustoupit, Štěpán si nechtěl dát poradit a tak nakonec i on odešel domů s pochvalou – ale bez peněz.


Korektura – Výběr souvisejících článků

Další články zaměřené na korekturu češtiny, kontrolu obsahu a související služby najdete v následujících odkazech:

›› Zpět