rešerše webu1.1.2008, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníTiráž

Ghostwriter z webu abcRedakce.cz

Co na našem redakčním blogu TosiPiš.cz najdete? V prvé řadě naše poznámky, avíza a samozřejmě i postřehy z branže. Tu a tam nějaká upřesnění, jindy výkřiky zoufalství, nebo nadšení. A také samozřejmě odkazy na některé naše zajímavější projekty. Snažíme se být praktičtí…

Píšeme texty – Jsme nejstarší česká ghostwritingová agentura

Náš redakční blog TosiPiš.cz vznikl z potřeby vyjádřit se k některým záležitostem méně formálním způsobem, než jak bychom činili v oficiální webové prezentaci našeho pracovního kolektivu abcRedakce.cz. K založení vlastního oborového blogu nás také slovem či zakázkami povzbuzovali někteří naši klienti a partneři. Zpočátku jsme nicméně otáleli. No a koncem roku 2007 jsme si řekli „kolem a kolem“… Výsledkem našeho rozjímání je tento blog. Jeho průběžné úpravy probíhají v prostoru a čase.

Informujeme o zajímavých projektech

Prostředí tematického blogu nám umožňuje některé záležitosti komentovat pregnantněji, také však podrobněji, jindy naopak více telegraficky. Pro vyjádření je tu prostě obecně větší prostor. Blog není produktová nabídka. TosiPiš.cz si představujeme jako v jistém smyslu firemní noviny zpřístupněné širší veřejnosti.

Úplně na začátku jsme na blogu měli pouhé tři tematické rubriky. Postupně se však některá témata rozvíjela takovým způsobem, že si vyžádala další třídění, nebo spíš přetřídění. Platforma blogu je v tomto ohledu velmi pružná, takže některé rubriky po čase i zanikly, aby je nahradily rubriky nové. Zajímavé příspěvky zde lze snadno přesunout někam, kde jsou nadále přístupné i s původní datací.

Mnohé naše postřehy publikované na blogu se týkají různých segmentů širokého portfolia naší redakční práce. Vytváříme obsah na úrovni sběru dat, třídění, analýzy, editace, publikace i komunikace. K jednotlivým redakčním činnostem se vtahují i mnohé naše blogové články. K jakým oblastem například?

  1. Vyhledávání informací nebo vytváření dat prostřednictvím rešeršní, monitoringu a průzkumů
  2. Zpracovávání informací (analýzy dat, editace, redigování, korektury)
  3. Psaní textů na objednávku (texty odborné, marketingové apod.)
  4. Publikace, komunikace, medializace (knihy, weby, sociální sítě…)

Okolo rešeršní, editační nebo komunikační činnosti se točí celá řada souvisejících záležitostí. Nějak souvisí s našimi projekty, mají nějaký vztah ke zpracování dat, možná s pojmy jako informační vědy, rešerše, reklama, marketing, služby spotřebitelům, komunikace, pozitivně či negativně spoluvytvářejí prostředí kolem nás…

Díváme se kolem sebe, přemýšlíme a vzděláváme

Vedle toho, že členové abcRedakce.cz na různých projektech pilně pracují, dále se také průběžně sebevzdělávají. Mnozí z nás se navíc přímo či nepřímo podílíme na různých formách vyučování. – E-learningem a tvorbou vzdělávacích materiálů počínaje, instruktážemi, koučováním a motivačním školením konče. – Jinými slovy: Nad naší prací a nad naším směřováním hodně přemýšlíme. Možná vás proto bude zajímat, co naši redaktoři, editoři, psavci či korektoři čtou a jakých trendů si všímají. I to se snažíme v našem blogu nějakou stručnou formou a praktickou okomentovat.

Texty našeho redakčního blogu píše až na výjimky stálá skupina redaktorů. Autoři nejsou uváděni, což má několik důvodů. Jednak jsme v základu ghostwritingová agentura. Jednak se nám líbí koncept, který si v tomto ohledu svého času držel například prestižní německý týdeník Der Spiegel.

Pokud se vám líbí náš redakční blog, nebo naše informační portály abcBusiness.cz, abcHistory.cz, abcTuristiky.cz, abcPřírody.cz, vezměte na vědomí, že vyjma drobné reklamy negenerují žádný zisk. Práci našich autorů však můžete ocenit tím, že finančně podpoříte provoz našeho portálu. Finanční podpora našeho portálu je velice jednoduchá.

Text nevzniká sám od sebe

Text tiráže je průběžně aktualizován. Uvedené datum značí pouze první publikaci tiráže.


›› Zpět