První světová válka

Před 100 lety nastal jeden z mezníků války: Dne 19. června 1916 po několikadenním mohutném ostřelování padlo do rukou ruské armády město Černovice, historická metropole rakousko-uherské Bukoviny (dnes je rozdělena mezi Ukrajinu a Rumunsko). Pěší oddíly rakousko-uherské armády kvapně prchaly z města, takže se Lešický rozhodl nečekat na další rozkazy a bez dalších vyčkávání protivníky pronásledovat…

Číst celý článek ... ››
19.6.2016, ToSiPiš.cz: HOMEPrvní světová válkaAkce a události

Herbert Lom ve filmu Gambit

V polovině šedesátých let podepsal Herbert Lom (nejvíce známý postavou šíleného inspektor Dreyfuse z filmů o Růžovém panterovi) kontrakt na nádhernou krimikomedii Gambit. Dostal v něm sympatickou a navíc kladnou roli jednoho z nejbohatších mužů na světě.

Číst celý článek ... ››
12.6.2016, ToSiPiš.cz: HOMEHerbert LomReklama, marketing

Ghostwriting

Jeden redaktor opisuje od druhého a samozřejmě i s chybami. Pokud někteří zahraniční novináři píší, že zemřelý divadelní dramatik Peter Shaffer byl i tvůrcem scénáře ke slavnému filmu o Mozartovi, je to snad pochopitelné. Skutečného autora scénáře, kterým byl v převážné míře český spisovatel Zdeněk Mahler, na západě prakticky nikdo nezná.

Číst celý článek ... ››
6.6.2016, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Marketing

I sladký příběh může mít hořký konec. Životní osudy geniálního výtvarníka Zdenka Rykra, který dal nadčasový vzhled sladké kávové Kofile, který ale zároveň ukončil svůj život pod koly železničního vlaku, je toho příkladem. Rozsáhlá výstava Rykrovy tvorby probíhá v těchto dnech v pražském Veletržním paláci.

Číst celý článek ... ››
1.6.2016, ToSiPiš.cz: HOMEMarketingový plánReklama, marketing
›› Zpět