Euroser – Plný dobré chuti / Pełen Dobrego Smaku – Tedy, prodávat v Česku mléčné výrobky s názvem Euroser, to už chce pořádnou dávku drsnosti… Vítejte v přehledu dalších překvapivých nápisů a popisků.

Euro ser

Číst celý článek ... ››
28.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingReklama, marketing

Přemysl Pitter a první světová válka

Kniha Vojáku Vladimíre…, vydaná péčí nakladatelství NZB, posloužila jako důležitý zdroj pro jednu z přednášek na akreditovaném vzdělávacím programu Národního institutu pro další vzdělávání.

Číst celý článek ... ››
19.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Adolf Hitler a Ferdinand Peroutka

Veřejná debata k otázce, zda jsou intelektuálové schopni v krizových situacích selhat (o tom snad nikdo soudný nepochybuje), se v několika posledních dnech proměnila v hledání důkazů pro, nebo proti Peroutkovi v období okupace. Internetem začaly kolovat články z revue Přítomnost konce třicátých let, kdy ji Peroutka řídil. Doposud ale nezazněl naplno hlas samotného Ferdinanda Peroutky, který se k podobným obviněním vyjádřil už po válce, když mimo jiné napsal: „Vyloupněte z dvacetiletého díla novinářova dvacet úryvků, zbavte dvacet vět souvislosti, do níž byly zasazeny, zamlčte, co bylo předtím, a co bylo potom a uděláte přívržence agrárníků z muže, jenž proti nim bojoval […]“ – Ale pěkně popořádku…

Výrok „Hitler je gentleman“ proslavil už před válkou britský ministerský předseda Chamberlain. V roce 1942 použil údajně tentýž výrok (podle českého dobového tisku) americký geolog Bergmann. Už Gándhí ale Hitlera v roce 1939 prokazatelně oslovil slovy „Drahý příteli“. Překvapivé? Přečtěte si všechna data v souvislostech…

Číst celý článek ... ››
5.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumVýzkum, analýzy

Jak porovnat zzdrojové dokumenty

Poptáváte u nějaké redakční agentury korekturu, úpravu nebo překlad textu? Před potvrzením své zakázky si nezapomeňte jasně stanovit nejen rozsah normostran, ale také, zda bude kalkulace a fakturace ceny počítána podle rozsahu podkladů, nebo rozsahu výstupu. Následující článek vás seznámí s nejčastějšími komplikacemi.

Číst celý článek ... ››
1.2.2015, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyRedakční poznámky
›› Zpět