SPAM

Pozor, pozor, Českem se šíří další vlna podvodných e-mailů. Jak vypadá podvodný e-mail tentokrát? E-mailová zpráva obsahuje výzvu k úhradě od společnosti, se kterou jste v minulosti možná vůbec nepřišli do styku. Přesto zní zpráva více než naléhavě.

Číst celý článek ... ››
30.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyVýzkum, analýzy

Velká válka 1914

První světová válka změnila v letech 1914-1918 charakter moderního světa. Na počátku stál sarajevský atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda…

Číst celý článek ... ››
28.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníAkce a události

Badatel ve studovně

Mají autoři příspěvků publikovaných v regionální vlastivědné literatuře automaticky nárok na finanční odměnu. A pokud ano, tak v jaké výši? O pomoc s řešením této otázky jsme byli v uplynulých dnech požádáni jedním severomoravským obecním úřadem. Na základě příslušného právního oprávnění jsme poskytli následující odborné vyjádření.

Číst celý článek ... ››
24.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníRedakční poznámky

1. světová válka

První světová válka v barvitých osobních vzpomínkách. Strhující válečné vyprávění českého vojáka vychází přesně sto let od popisovaných událostí. Vůbec poprvé si v knižní podobě můžete přečíst hluboký lidský příběh jihočeského hospodáře, který byl proti své vůli nasazen na východní frontě v Bukovině (v hlubokých lesích dnešního Rumunska a na západě Ukrajiny).

Číst celý článek ... ››
8.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumAkce a události

Hostinec u Pejska a Kočičky v Závišíně

Nebudeme se tvářit, že by v nás hostinec s čapkovskou cedulí zpočátku vzbuzoval důvěru. – To tedy nevzbuzoval! Když si člověk vzpomene, jak pejsek s kočičkou vařili dort… Ovšem interiér i kuchyně nakonec dalece předčily naše očekávání, a návštěvu proto všem vřele doporučujeme.

Číst celý článek ... ››
5.6.2014, ToSiPiš.cz: HOMEabcTuristiky.czPohostinství
›› Zpět