Hejtman z Kopníku

S nedávným vydáním knihy Josefa Benoniho Příběhy ze starého Lanškrounska se (s odkazem na podtitul knihy Lanškrounský »hejtman z Kopníku«) začalo opět výrazněji skloňovat slovo „kopnikiáda“. Přečtěte si neznámé souvislosti v článku K zapomenuté historii slova kopnikiáda a kauzy hejtmana z Kopníku.

Číst celý článek ... ››
30.12.2014, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníVýzkum, analýzy

Hobit 1966

Závěrečný díl filmového Hobita má svoji premiéru za sebou, a my se můžeme v klidu ohlédnout za jeho pozapomenutou českou historií. Některé informace pro vás možná budou známé, jiné jsou však i pro znalce překvapením. Vítejte v historii díla Hobit Made in Czechoslovakia.

Číst celý článek ... ››
12.12.2014, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumRedakční poznámky

Novoročenka - Péefko

Tak už se zase valí! Jsou jich plné redakční e-maily i poštovní schránka v přízemí. Některé jsou vtipné a neotřelé, jiné naopak vlezlé. Většinou ale prostá šeď a nuda bez elegantního nápadu. Co máme na mysli? No přece novoročenky! Papírové či elektronické, rozesílané pod vlivem diktátu společenské povinnosti. Marketingový nástroj stejně zoufalý a falešný, jako celoroční elektronický spam. Přečtěte si o historii Péefka, čili novoročenky, v článcích na webu abcHistory.cz:

›› Novoroční oslavy – Původ, vývoj a význam
›› Novoroční oslavy v minulosti a jejich vztah k novoročenkám

Číst celý článek ... ››
10.12.2014, ToSiPiš.cz: HOMEAnalýzyAkce a události
›› Zpět