Překlep v názvu

Slova korektura, korekce či korektor vycházejí z latinského termínu correctio, což je doslova náprava, oprava, polepšení. Latinský corrector je tedy doslova oprávce. – Jakýsi opravář textu nebo publikace jako takové. Kromě jazykové korektury může totiž korektor zajišťovat i kontrolu popisků u obrázků apod. Konkrétní úkoly závisí na rozdělení úkolů uvnitř redakce.

Číst celý článek ... ››
30.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyRedakční poznámky

Česká televize na svém druhém kanálu včera odvysílala nový dokument Pátá čtvrť: zmizelé město pražské. Navzdory názvu však hlavním tématem pořadu nebylo bývalé pražské ghetto. Těžištěm filmu jsou vzpomínky na dětství v letech 1953–1960, jak ho dílem v Josefově a dílem Na Františku prožil spisovatel a scénárista David Jan Novotný (* 1947). Ten je také, jako zástupce generace kluků zaživších konec původní Páté čtvrti, průvodcem celého dokumentu.

Stará Praha před asanací

Recenze filmu | Pátá čtvrť: zmizelé město pražské. Režie: Josef Císařovský. ČR, 2011, 56 minut

Číst celý článek ... ››
29.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaVýzkum, analýzy

obrázek brýlí

Níže uvedený soubor deseti rad, určený prodavačům za pultem, pochází z třicátých let 20. století. Je sice pravda, že pozdější socialistická lhostejnost, samoobsluhy, diskontní prodejny i supermarkety a hypermarkety 21. století už většinu prodavačů stačili vyměnit za pouhé podavače zboží u pultů a doplňovače zboží do regálů. Tím spíš by však měli majitelé obchodů svůj personál školit k větší vstřícnosti vůči spotřebitelům.

Číst celý článek ... ››
28.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíReklama, marketing

restaurace v Hotelu Gold

Hotel Gold se nachází v romantickém prostředí českokrumlovského městského parku, na levém břehu řeky Vltavy. Hotel je v bezprostřední blízkosti historického centra Českého Krumlova. Oproti většině jiných českokrumlovských restaurací, kde dostanete výborný hermelín nebo žebra, v Hotelu Gold se opravdu dobře najíte.

Číst celý článek ... ››
18.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyPohostinství

test pro aditiva do LPG

Možná vás překvapí, že jízda na různé plynové směsi není módní záležitostí posledních let, ale je spojena už se samotnými počátky automobilismu. To byl věk vynálezců a objevitelů. V letech mezi první a druhou světovou válkou, kdy hospodářské těžkosti vyvolávaly společenskou poptávku po alternativních, dostupnějších a cenově přijatelnějších palivech, přišel čas inovátorů, marketérů a spotřebitelů.

Číst celý článek ... ››
16.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumAuto-Moto
15.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyPříroda, cestování

Gas Show 2012 hala s logem Flashlube

Mezinárodní veletržní výstava Gas Show 2012 je bezesporu největší a nejdůležitější evropská událost v oblasti LPG, CNG a dalších alternativních paliv. Rok co rok také přitahuje stále větší pozornost. Na letošním ročníku, který ve Varšavě probíhal ve dnech 7. a 8. března 2012, se představilo přes 150 společností z celého světa, a to více než šesti tisícům návštěvníků z řad laiků i profesionálů. Hlavním strategickým partnerem celé velkolepé události byl výrobce kultovních motorových aditiv – společnost Flashlube.

Číst celý článek ... ››
9.3.2012, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do CNG a LPGAuto-Moto
›› Zpět