Vltava se v Praze zase hemžila pestrobarevnými plavidly a lodičkami. Opět tu byla jedinečná příležitost sjet si řeku Vltavu přímo v centru Prahy.

sjezd Vltavy centrem Prahy

Možnost sednout do lodi a sjet si šlajsnu pár metrů od Karlova mostu, nastává jen jednou do roka, vždy 28. září, kdy probíhá tradiční akce „Napříč Prahou – přes tři jezy

Číst celý článek ... ››
29.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarPříroda, cestování

V posledních letech se postupně už i méně informovaní motoristé naučili používat motorová aditiva, která se přidávají do palivové směsi. Praxe i odborné testy hovoří jasně: S aditivy majitel auta šetří motor, prodlužuje životnost motoru a lépe využívá možnosti motoru obecně. Ve výsledku se s aditivy najezdí více kilometrů za méně peněz.

Číst celý článek ... ››
27.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do LPGAuto-Moto

Znáte Jabouda? Je to živel. Nyní už je v důchodu, ale dokáže nádherně vzpomínat na své dětství a mládí, které prožíval v Praze ve čtyřicátých a padesátých letech 20. století. Byly to roky jeho dětství i dospívání a zároveň důležité historické okamžiky.

Jaboudova kniha o mládí v Praze 50 let 20. století

Jeho knihu Trafouš, páskové, Vyšehradští jezdci a jiné vzpomínky – Dětství a mládí v Praze padesátých let si určitě rádi přečtete. Kniha obsahuje několik starších, výrazně přepracovaných a upřesněných vzpomínek, jejichž části Jaboud již v minulosti publikoval v periodických médiích. Některé texty a rovněž dobové fotografie jsou v knize naopak publikovány úplně poprvé.

Číst celý článek ... ››
11.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEPraha, komunismusVýzkum, analýzy

Zvedněte se od počítače a vyběhněte do okolní krajiny. Je úplně jedno, jestli bydlíte v centru velkoměsta, na okraji periferie, v malé obci či na samotě. Buďte vnímaví k okolní městské či přírodní krajině.

fotografie tří hrajících chlapců

Namalujte nám nebo vyfoťte místa ve svém okolí, která podle vás mají podobnou atmosféru jako Stínadla. Možná jsou to šedivá zákoutí, možná celé ulice, možná tajemná lampa v nočním šeru, možná list ginga, možná stará kaple za obcí...

Číst celý článek ... ››
9.9.2011, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaPříroda, cestování
›› Zpět