jazyková korektura nebyla provedena
Záběr z pořadu České televize Den D

V dílu investorské reality show Den D, který Česká televize vysílala minulý týden, se jistý pán pokoušel pětici investorů nabídnout ochrannou helmičku na dětské hlavičky. Helmička byla tvarově podobná dětské helmě na šlapací kolo. Vyrobena ale byla z jiného materiálu. Nebudeme se zde věnovat účelnosti a smysluplnosti celého nápadu. Zmíníme věc jinou: Přímo v průběhu televizní prezentace odhalila Dana Bérová na propagační reklamě tučnou školáckou chybu. Najdete ji také?

Číst celý článek ... ››
29.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJazykové korekturyRedakční poznámky

diskuze nad elektronickými knihami

Tak se ptali organizátoři odborného setkání, které proběhlo v rámci 18. ročníku veletrhu Reklama-Polygraf. Otázek, kolem kterých se točila diskuze, bylo samozřejmě více: Role nakladatele v 21. století. Co je pro nakladatele větší problém? Zvýšení DPH, nebo konkurence jiných (elektronických) médií?

Číst celý článek ... ››
24.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníAkce a události

ocenění INPRO 2011 pro dávkovač Flashlube

Na právě ukončeném mezinárodním veletrhu GasShow 2011, který ve dnech 11. a 12. března 2011 proběhl v polské Varšavě, získala dávkovací souprava Flashlube Electronic Valve Saver Kit prestižní odbornou cenu INPRO 2011.

Číst celý článek ... ››
18.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do CNG a LPGAuto-Moto

Pravdivý příběh o koktavém králi, který přemohl svou nervozitu a tím se naučil ovládnout dlouholetou vadu řeči. Po vynucených veřejných proslovech naplněných nepříjemnými rozpaky, se král naučil s vnitřním neklidem bojovat. V předvečer druhé světové války pak pronesl zásadní královskou řeč, která vyburcovala národ proti zoufalství.

Recenze filmu | Králova řeč / The King's Speech. Režie: Tom Hooper, hudba: Alexandre Desplat. Hrají: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce, Timothy Spall, Derek Jacobi, Michael Gambon a další. Velká Británie, 2010, 113 min

Číst celý článek ... ››
17.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMERedakční službyOsobní růst

Každý čtvrtek uvádí Český rozhlas pořad Knižní kurýr, který připravuje a posluchače pořadem provází PhDr. Petr Hanuška. Je to pořad pro příznivce literatury.

Zdeněk Bauer

Informuje o knižních novinkách, zajímá se o ediční plány nakladatelství, příjemné slovo prokládá příjemnou hudbou. Sedmnáctý březnový den byl hostem jeho pořadu editor nakladatelství NZB, který posluchačům stručně přiblížil historii nakladatelství a nastínil nejbližší ediční plány. Přepis rozhovoru se vám otevře rozkliknutím článku.

Číst celý článek ... ››
17.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEMalonákladový tiskVýzkum, analýzy

vědecký výzkum Flashlube

Značková aditiva nelze kombinovat s jinými příměsnými kapalinami. Výrobce Flashlube varuje před lidovými experimenty s motorovými aditivy.

Číst celý článek ... ››
14.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEMotorová aditivaAuto-Moto

vizitka Flashlube CZ na sociální síti Facebook

Za správnou odpověď na jednoduchou otázku vás čekají hodnotné ceny. – Dobrodružná knížka nebo dobrý šikovný pomocník pro úsporné cestování.

Číst celý článek ... ››
13.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEMotorová aditivaAuto-Moto

Peter Knight je bezpochyby zručný marketér. Ve své knize o marketingovém plánování sice v principu nepopisuje příliš mnoho nového, je však praktický, názorný a dělí se o zkušenosti. Jeho výklad je velice přehledný a poutavý. To vše je rozhodně důvod, proč můžeme knihu Vysoce efektivní marketingový plán doporučit k opakovanému čtení.

kniha o efektivním marketingovém plánu

Recenze knihy | Peter Knight: Vysoce efektivní marketingový plán. 15 kroků k úspěchu v podnikání. Grada Publishing, a. s., Praha 2007, 143 s.

Číst celý článek ... ››
12.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEMarketingový plánReklama, marketing

americká super knihovnice
Americká super knihovnice. Zdroj: www.njlibraries.org

Ceny knih rostou, dohady o výši DPH na tiskoviny neustávají, knihovny přicházejí o návštěvníky, děti i dospělí méně čtou... Podívejte se ale, jak už několik let úspěšně propaguje služby veřejných knihoven americká New Jersey State Library (NJSL).

Číst celý článek ... ››
9.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyOsobní růst

ekonomický provoz automoilů na plyn

Chcete se rychle zorientovat ve světě aut s pohonem na plyn LPG / CNG? Navštivte web www.SlapniNaPlyn.cz.

Číst celý článek ... ››
5.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEGhostwritingAuto-Moto

logo deníku Lidové noviny

V dnešních Lidových novinách vyšla pod názvem „Kde se vzala Stínadla? Na místě bývalého popraviště, líčí kniha“ obsáhlá pozitivní recenze na knihu Miloše Dvorského Mýtus zvaný Stínadla, kterou nedávno vydalo nakladatelství NZB. Autorem recenze je uznávaný český literát Jáchym Topol.

Číst celý článek ... ››
2.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

Cílem projektu Čtení pomáhá je zlepšit dětskou čtenářskou gramotnost a přiblížit dětem charitativní činnost. Projekt je určen pro žáky třetích až devátých tříd základních škol a pro všechny žáky středních škol.

titulka webu Čtení pomáhá

Číst celý článek ... ››
1.3.2011, ToSiPiš.cz: HOMECopywritingReklama, marketing
›› Zpět