stínadelští Vontové se hlásí o slovo

Kniha Mýtus zvanou Stínadla, kterou nedávno vydalo nakladatelství NZB, vyvolala veliký zájem mezi příznivci díla spisovalete Jaroslava Foglara, mezi skauty, pamětníky i mezi některými postvonty. Právě novodobou historii organizace Vontů totiž kniha Miloše Dvorského jako vůbec první publikace popisuje. Navíc celá Stínadla popisuje velice čtivě, seriózně a obsáhle. Co tedy o knize soudí novodobí „Vontové“? Ukázka níže pochází z jejich facebookové komunikace...

Číst celý článek ... ››
31.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMEStínadlaVýzkum, analýzy

Máte pocit, že vás už nic nepřekvapí? Myslíte si, že jste na všechno připraveni?

Číst celý článek ... ››
21.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiPříroda, cestování

mechanický humanoidní robot ala RUR
Robot z anglické verze Čapkovy hry R. U. R., vystavovaný na londýnské výstavě v roce 1928.

Článek spisovatele Karla Čapka o původu slova robot přinesly původně Lidové noviny z 24. 12. 1933. Dnes jej otiskujeme jako připomínku 90 výročí prvního uvedení Čapkovy hry R. U. R., k níž došlo v lednu roku 1921. Jak to tedy tehdy bylo?

Číst celý článek ... ››
16.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekAkce a události

Tajemná Stínadla a Jaroslav Foglar ve skutečnosti

Na přelomu let 1940–1941 představil spisovatel Jaroslav Foglar českým čtenářům vůbec poprvé románová Stínadla, starou a tajemnou městskou čtvrť, plnou úzkých křivolakých uliček a potemnělých zákoutí. Chlapci, kteří ve čtvrti žijí, si říkají Vontové a udržují mezi sebou různé tajné rituály. Rychlé šípy, legendární klub pěti pražských chlapců, se do Stínadel opakovaně vydávaly, aby v nich pátraly po místních tajemstvích.

Číst celý článek ... ››
12.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy

Ted Williams je víc než deset jedním z mnoha amerických homeless. Zdánlivě beznadějný bezdomovec. To však platilo do té doby, než se objevil ve videu na YouTube.

Číst celý článek ... ››
9.1.2011, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiRedakční poznámky
›› Zpět