Karel Čapek a náboženství – Trutnovinky

V souvislosti s přednáškou Dr. Karla Řeháka z Malých Svatoňovic, kterou počátkem prosince 2010 pořádalo Muzeum Podkrkonoší v Trutnově, Trutnovský literární klub a Městská knihovna Trutnov, byla v prosincových regionálých Trutnovinkách čile prezentována kniha Vojáku Vladimíre...Karel Čapek, Jindřich Groag a odpírači vojenské služby, kterou nedávno vydalo nakladatelství NZB.

Číst celý článek ... ››
20.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekAkce a události

rukopis nejstarší známé básně Jaroslava Foglara

Na webu Vontové.org byla zveřejněna slovní hříčka, která byla donedávna považována za mladický text Jaroslava Foglara. Pracovně byla pojmenována jako Biograf. Původní rukopis, který byl nedávno objeven v Památníku národního písemnictví, žádný nadpis ani název nemá. Jde však o velice zajímavý foglarovský dokument. Rukopis básně (či spíš veselé říkanky) pochází z roku 1921 a mladý Slávek Foglar skrze ni působí úplně jinak, než jak jsme na něj zvyklí z pozdějších let. Je tomu tak ale doopravdy?

Číst celý článek ... ››
17.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEJaroslav FoglarVýzkum, analýzy
Frank  Hutchinson z Flashlube V nedávné době se objevila další vlna neznačkových kapalin, o kterých někteří automobiloví prodejci tvrdí, že je to „něco jako Flashlube“. – To jsme zažili už mnohokrát. Po celém světě občas dochází k pokusům nabízet servisním pracovníkům i koncovým uživatelům různé náhražky, které údajně dokážou řešit závažné problémy s ventilovými sedly.
Číst celý článek ... ››
9.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEMotorová aditivaAuto-Moto

kolona aut u zasněženého Národního divadla

Co se děje v dieselovém motoru během mrazu, to vám řekne každý motorista: V naftě se vlivem nízké teploty začnou srážet parafíny. Klidně projdou i čerpadlem, ale hned potom na filtru utvoří voskový koláč, přes který už palivo dál nepustí. Jezdit se pak dá jen s velkými obtížemi (ovšem chudák motor), nebo vůbec. Lidově se tomuto stavu nesprávně říká „mrznutí nafty“ nebo také „mramorování paliva“. Všichni ho znají, ale málokdo vám řekne, jak takovému promrznutí palivového potrubí u dieselových motorů zabránit. – S příchodem mrazů a kalamitního počasí myslete včas na péči o naftový motor.

Číst celý článek ... ››
6.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEAditiva do naftyAuto-Moto

Národní třída, knihkupectví Academiavýloha knihkupectví Academia

Abychom uspokojili aktuální poptávku po úspěšných titulech knižního nakladatelství NZB, dodáváme v těchto dnech na tuzemský knižní trh dotisky našich faktografických publikací. Na přiložených fotografiích můžete vidět naši knihu „Vojáku Vladimíre..." ve výloze prestižního pražského knihkupectví Academia. Ve svazku jsou představeny doposud neznámé texty, jejichž adresátem, nebo odesilatelem byl spisovatel Karel Čapek.

Číst celý článek ... ››
6.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEKarel ČapekVýzkum, analýzy

ukázka 3D projekce projektu zahrady

Využijte zimní období. Zahradní architekt na jaro připraví projekt, v němž promyslí účelné uspořádání zahradních květin a dřevin ve vaší zahradě. Neváhejte a využijte výhodné nabídky pro včasné vytvoření projektu vaší zahrady!

Číst celý článek ... ››
1.12.2010, ToSiPiš.cz: HOMEZahradnické službyVýzkum, analýzy
›› Zpět